בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  



ארוע מוחי
דף הבית >> הבלוג שלנו >> ארוע מוחי
ארועים מוחיים נוחתים בהפתעה ונזקם חמור וקשה. ברוב המיקרים, ישנם סימנים מקדימים אשר עשויים לנבא את האירוע.
לצערינו רוב המועמדים לארועים מוחיים מזלזלים בסימנים המקדימים.
הגורמים העיקרים לארועים קשים אלו נובעים  מתזונה ואורח חיים לא בריא.


דיקור לאחר שבץ מוחי שיקום בעזרת רפואה משלימה, ובייחוד אקופונקטורה, הראה שיפור ביכולות המוטוריות והסנסוריות של חולים שלקו בשבץ מוחי. על טיפול בשבץ לפי הרפואה הסינית
מאת : עופר אפל, מומחה ברפואה סינית
 
 
שבץ (אירוע מוחי) הנו הגורם השלישי לתמותה בעולם המערבי ואחד הגורמים העיקריים למוגבלויות, בעיקר בקרב מבוגרים וקשישים. אלפי אנשים בישראל נפגעים ממחלה קשה זו מדי שנה. הרפואה הצליחה, בשנים האחרונות, להפחית את שיעור מקרי המוות בקרב חולי השבץ המוחי, C.V.A, אך ככל שמספר השורדים ממחלה זו עולה, כך עולה גם מספר הנכים והמוגבלים כתוצאה ממנה.

הגורמים העיקריים למחלה הם לחץ דם גבוה (מעל 140/90 באורח קבוע); סוכרת; טרשת - בעיקר של כלי הדם המספקים דם למוח, שמקורה בעישון, בהשמנת יתר וברמות כולסטרול גבוהות; תסחיפים - בעיקר מסתמי לב פגועים או תסחיף המגיע מהראות (P.E); ופוליציטמיה - (צמיגות דם) עם הפרעות קרישה או אנמיה.

רבים מהחולים מקבלים, ימים, שבועות, ואף חודשים לפני האירוע איתותים מקדימים, כגון: כאבי ראש וסחרחורות חזקים, חולשה או שיתוק בצד אחד של הגוף, קושי פתאומי בדיבור או בהבנה, טשטוש ראייה חוזר והחרפת הסימפטומים של הסוכרת.

הסיבות לשבץ לפי הרפואה הסינית

לאחר ההתקף/השבץ, אפשרויות הטיפול של הרפואה המערבית הן מוגבלות וכוללות תרופות למניעת קרישת דם כגון קומדין או תרופות ממיסות קרישה כגון אספירין. בנוסף, מוצעים טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק.

בניגוד לרפואה הקונבנציונלית, הרפואה המשלימה עוסקת פחות במחלה ויותר באדם. המטפל יחפש את הסיבה לאירוע ואת מהלך המחלה עד לאירוע עצמו. לכשיגלה את שורש הבעיה ואת השתלשלות האירועים לאחריו - יבנה לפיהם את הטיפול.


על פי הרפואה הסינית יש כמה סיבות לשבץ:
  • עודף עבודה - בעיקר בקרב צעירים (30-50), המאופיינים בהיותם Type A אנרגטיים ופעילים מאד. על פי הרפואה הסינית, מתדלדלות הרזרבות שלהם (ה- Yin), מה שגורם לעליית רוח פנימית, הגורמת להתקף. תזונה לא מאוזנת, שומנית ובעלת אנרגיה קרה תגרום להצטברות ליחה ולהתקף חום, שיעלה גם הוא למעלה ועלול לגרום להתקף. חוסר מנוחה - בדומה לעודף עבודה, עלול לגרום להידלדלות הרזרבות בכליות, שיוביל לחולשה בדם ולדם צמיגי העלול להביא להתקף. עודף פעילות מינית/גופנית - יגרום שוב לחולשה בגוף מבחינת האנרגיה (צ`י) והדם ועלול לגרום לרוח פנימית או לסטגנציה של הדם במונחי הרפואה הסינית. סיבה זו הנה הגורם להתקפים בעיקר בגילאים צעירים.

בעבר נערכו מספר מחקרים שבדקו שיקום חולי C.V.A. בעזרת רפואה משלימה בכלל ואקופונקטורה בפרט. המסקנות היו מעודדות ביותר. ניכר שיפור ביכולות המוטוריות והסנסוריות, הן מבחינת התפקוד היומיומי והן מבחינת האפקטים הקוגניטיביים והרגשיים, בעיקר כשהרפואה המערבית והמשלימה שילבו ידיים ושיתפו פעולה. ההמלצה היא להתחיל בדיקור 48 שעות לאחר האירוע, עוד במיטת החולה בבית חולים, כדי להגיע לשיקום מקסימלי.


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 



צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט