בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  גמילה מעישון ורפואה סינית
דף הבית >> הבלוג שלנו >> גמילה מעישון ורפואה סינית
 
כיצד מסייעת הרפואה הסינית להיגמל מעישון

הריאות אחראיות לפיזור האנרגיה בגוף, ופגיעה בהן מונעת מהגוף את החיוניות והמרץ. אז איך קינמון, ערק וטרזן יכולים לעזור? לכבוד היום הבינלאומי ללא עישון, צרור טיפים בחסות הרפואה הסינית
קרן בית-און


העישון פוגע בריאות בשתי רמות – מחליש אותן ומחדיר אליהן חום. כאשר אדם מעשן הוא פוגע ביכולתן של הריאות לתפקד ולבצע את פעולתן כהלכה. הכנסת אוויר לא נקי וטעון פסולת (ניקוטין וכו') מקשה על הריאות.
 
על פי הרפואה הסינית, הריאות אחראיות על פיזור והפצת האנרגיה בכל הגוף. עישון רב וממושך מחליש את הריאות ובכך את תפקידן לפזר את האנרגיה בגוף. אחד הסימפטומים העיקריים מהם סובל המעשן הוא עייפות וחוסר חיוניות. האנרגיה אינה מפוזרת כהלכה, אינה מגיעה באיכות טובה ובכך אינה מאפשרת הזנה טובה.
 
פיזור האנרגיה הלקוי מחליש את מערכת החיסון של המעשן, והוא מרבה לחלות במחלות אקוטיות כגון הצטננויות ושפעת או במחלות כרוניות כגון בעיות לב וריאות. גוף הנחלש בעקבות עישון אינו מצליח לשמור על מצב של איזון ובריאות.


הריאות. אחראיות על פיזור האנרגיה בגוף
 
העישון מאפשר חדירה של חום לריאות, שכאמור אינו מיטיב עמן. הריאות זקוקות לאקלים של לחות, ועשן הסיגריה מפר את האיזון הדרוש. אחד התפקידים הבולטים של הריאות הוא פיזור הנוזלים (בעיקר לרמת העור שנשלט על ידי הריאות) וכפועל יוצא, אחד התסמינים הבולטים בקרב מעשנים הוא פגיעה באיכות העור. עור שאינו מוזן כהלכה בנוזלים ובלחות מאבד מגמישותו ומפתח קמטים ומראה חסר חיוניות.
 
מהי ליחה?
החומרים המצויים בסיגריות יוצרים משקעים של פסולת בריאות. ככל שהעישון רב יותר כמות הפסולת הנערמת והמצטברת גדולה יותר. הפסולת הנאגרת מקבלת צורה של ליחה ונוטה לשקוע בריאות. הריאות נחלשות בשל העישון ולכן אינן מצליחות לנקות מתוכן את הפסולת, גם אם לעיתים נדמה למעשן כי הליחה מתכייחת.
 
מהו תהליך הגמילה על פי הרפואה הסינית?
מטרת הטיפול הינה לחזק את מערכת הנשימה, לתמוך בריאות הפגועות, לנקות פסולת שהצטברה ולחזק את תנועת האנרגיה בגוף. כמו כן תומך הטיפול גם באספקטים המנטאליים ומחזק את יכולת ההתמדה וכוח הרצון.
 
הטיפול כולל אבחנה אישית מקיפה הגולשת מעבר לנושא העישון בלבד. האבחנה הינה פיזית ומנטאלית ומנסה לחשוף את הסיבות והצורך של המטופל לעשן. המטפל מזהה את מהות הצורך בעישון ומוצא פתרון חלופי לאותו הצורך.
 
תקופת ההסתגלות משתנה מאדם לאדם וממקרה למקרה (התהליך הממוצע אורך כשלושה חודשים). בתהליך ההסתגלות עלול המטופל להרגיש הרעה באספקטים
 
 
 הפיזיים: שיעול ליחתי וכבד הקשור לניקוי הריאות, השמנה בשל אכילה מוגברת הבאה לפצות על הצרכים המנטאליים והפיזיים (תמיכה תינתן לנוטים להשמין), חוסר חיוניות, עייפות קיצונית ומצבי רוח ודיכאונות קלים. מהצד השני תורגש הטבה באספקטים המנטאליים עקב עמידה באתגר הפסקת העישון.
 
הטיפול עצמו מורכב מטווינא, פורמולות צמחי מרפא סיניים, שינויי הרגלי תזונה ודיקור.
הטווינא הינה הפיזיותרפיה הסינית אשר באמצעותה ניתן לשחרר סטגנציות ומחסומים בגוף. הטיפול מעודד תנועה ובכך מאיץ את תהליך פינוי הפסולת שהצטברה בריאות לאורך שנות העישון.


דיקור. יעיל גם לגמילה מעישון
 
פורמולות צמחים: המטפל רוקח פורמולה המתאימה באופן אישי למטופל ותומכת בריאות עצמן.
 
תזונה: בניית דיאטה מאוזנת שתפקידה לתמוך בתהליך הגמילה תוך שמירה על המשקל הקיים.
 
הדיקור כולל דיקור אוזן ודיקור כלל הגוף. באמצעות הנקודות השונות ניתן להשפיע הן על האספקטים הפיזיים המאזנים את הריאות והן על האספקטים המנטאליים המאפשרים להתמודד עם הקושי שבשינוי הרגלים.
 
מספר המלצות שניתן ליישם בבית
הפיח והזפת המצטברים מכווצים את הריאות. בכדי לפתוח אותן מחדש צריך המעשן את חום הסיגריה. זהו "מעגל קסמים" שבכדי לפרוץ אותו יש לפתוח ולהרחיב את בית החזה באופן טבעי:
 
1. יש להכות על בית החזה (תנועות "טרזן") עם כיוון השעון תוך השמעת קול, כדי לפתוח ולהרחיב אותו. מומלץ לבצע את התרגיל בכל בוקר ובכל פעם שמתעורר חשק לעשן.
 
2. יש לבצע מתיחות חזה וסיבובי ידיים לפנים ולאחור בקצב מתגבר, כמה פעמים במהלך היום.
 
3. מומלץ לשתות חליטת קינמון. ענף הקינמון הוא חריף, מתקתק ויוצר תנועה בגוף. התנועה נכנסת לערוצים השונים ומסייעת בפתיחת בית החזה.
 
4. שתיית חליטת סמבוק שחור. הסמבוק השחור הינו צמח הנחשב למכייח ויכול לסייע בניקוז הליחה אל מחוץ לריאות.
 
5. במצבים של שיעול והרגשה של מחנק יש למרוח ערק על בית החזה. הערק הינו חריף ומניע וביכולתו להקל על התקיעות הנוצרת בבית החזה עקב עודף הליחה.
 
6. כדאי להימנע ממאכלים היוצרים ליחה ומכבידים על הגוף: מוצרי חלב למיניהם, מאכלים שמנים ומטוגנים ופחמימות ריקות. כמו כן, חשוב לשתות הרבה מים וללעוס את המזון לאורך זמן לפני הבליעה.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט