בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  דלקות אוזניים בילדים? הסינים יעזרו
דף הבית >> הבלוג שלנו >> דלקות אוזניים בילדים? הסינים יעזרו
דלקות אוזניים בילדים? הסינים יעזרו
 
    ניר אלט
מומחה ברפואה סינית לילדים
 
 
לילד יש דלקות אוזניים? אתם יכולים לדחוף לו הרבה אנטיביוטיקה ולקחתו לניתוח, אבל דעו שדלקות אוזניים ניתן גם לרפא על פי הרפואה הסינית, עם שמנים, צמחי מרפא, דיקור או שינוי תזונתי
 
דלקות אוזניים וכאבי אוזניים שכיחים בקרב ילדים וגורמים לכאב ומצוקה רבה הן לילד והן להורים.

ברוב המקרים כאב אוזניים מעיד על דלקת אוזן
תיכונה, הנגרמת מווירוס או חיידק.

דלקת אוזן תיכונה יכולה להיות סיבוך של
נזלת כאשר תעלת השמע המחברת בין האוזן וחלל הפה נסתמת וגורמת להצטברות נוזלים באזור האוזן התיכונה.

דלקת אוזן תיכונה חריפה לרוב מגיעה כהתקף פתאומי. לפעמים
אפשר לראות סימנים מקדימים כמו אי שקט וחוסר מנוחה.

במקרי דלקת אוזן תיכונה
הילד או הילדה מתלוננים על כאב באוזן או מעט מתחת לאוזן. תינוקות לא יכולים לומר לנו מה כואב להם, אך ניתן להבחין כי הם "משחקים" עם היד באזור האוזן כאשר הם בוכים מכאב.

לפעמים נראה שינוי ביציאות והן יהיו רכות וריחניות יותר. לרוב, התקף דלקת אוזן תיכונה מגיע בלילה לפעמים מלווה בחום.


האבחנה בדרך כלל נעשית אצל רופא הילדים תוך הסתכלות על האוזן באוטוסקופ. ללא טיפול המצב יכול להמשך בין יום אחד לשבוע, אך הוא יכול גם להסתבך למצבים דלקתיים חמורים עוד יותריותר.

דלקת אוזן כרונית: מצב זה הוא מצב חוזר של דלקות אוזניים, מצב המלווה בהצטברות קבועה של נוזלים באוזן תיכונה, דבר היכול לפגוע בשמיעה זמנית או במקרים ארוכים וחריגים גם לצמיתות.

אצל ילדים אלו נראה לרוב נזלת קבועה ולפעמים אף שיעול מתמשך. כמו כן נראה לפעמים יצירה מוגברת של שעווה באוזניים ואף פריצה של עור התוף והפרשת נוזלים מוגלתיים, צהובים-חומים, ולפעמים ריחניים מהאוזן.

על פי רפואה סינית דלקת אוזן תיכונה נגרמת מכמה סיבות:

1. חום פנימי. יכול להיות מסיבות שונות, כמו מחלת חום, בקיעת שיניים, מחלה תקועה בגוף (הילד לא נרפא ממחלה עד הסוף). אצל ילדים גדולים הסיבות יכולות להיות התרגשות גדולה, עייפות, מזון מחמם - מטובל, יתר סוכרים ועוד.

אצל תינוקות יכול להיגרם החום מבעיות עיכול, במיוחד במצב של הצטברות מזון במעיים שנגרם מהאכלה לא סדירה, לא מתאימה, או רבה מדי.

2. ליחה. ליחה המצטברת באזור האף אוזן גרון היא מצב אידיאלי להתפתחות דלקת אוזן תיכונה. ליחה זו יכולה להגיע ממספר מקורות, נזלת כרונית, ברונכיטיס או תזונה מעודדת ליחה.

3. רגשות. כאב אוזניים בעצמו יכול לעורר פאניקה, גורמת למתח, וזה מגביר את עוצמת המחלה. כעס מודחק יכול לעורר את המחלה אצל ילדים מעל גיל שבע.

כאב אוזניים בלילה יכול להיות להביא למצוקה גדולה הן של הילד והן של ההורים. לכן קודם כל יש להישאר שלווים ולחזק את הילד. ולתת לילד טיפול ראשוני אשר מרגיע את הכאב.

טיפות אוזניים טבעיות העשויות שמן שום מרגיעות את הכאב בטווח של כחמש דקות. אם אין שמן שום אפשרי להכין מיידית שמן עם מיץ בצל או אף לטפטף רק שמן חמים שעוזר כמעט באותה המידה.

כיצד מכינים שמן שום? יש לחתוך שן שום לאורך לרבעים ולהכניס לבקבוקון קטן - 10 מ"ל. אחר כך למלא את הבקבוקון בשמן זית, לסגור ולהניח בארון במקום קריר ומוצל. שמן השום מוכן לשימוש לאחר כ-12 שעות ככל שעובר הזמן השמן מקבל יותר ממיצי השום ונעשה חזק יותר.

את השמן יש לחמם מעט (לטמפרטורת הגוף) על ידי הכנסת הבקבוקון לכוס מים רותחים לדקה או שתיים. לבדוק על גב היד שהשמן בטמפרטורה הנכונה (חמים), להזליף לכל אוזן שתי טיפות ולסגור בצמר גפן.


כיצד מכינים שמן בצל? יש לטפטף מספר טיפות של מיץ בצל (לחיצה של חתיכת בצל או כותש שום יעשו זאת) לתוך כפית שמן זית. אחר כך יש לחמם השמן (ניתן באותה צורה כמו שמן השום בתוך בקבוקון), לבדוק על גב היד שהטמפרטורה נכונה, להזליף לאוזן ולסגור בצמר גפן.

לילדים שעור התוף שלהם נפרץ ויש הפרשה של נוזל צהוב חום מהאוזן, אין להזליף לתוך האוזן את השמן, אך אפשרי למרוח שמן שום מסביב לאוזן, מה שבמקרים רבים נותן תוצאה טובה אך אחרי זמן ארוך יותר.

כאשר הכאב לא מתמתן והילד לא מצליח לחזור ולישון, אפשרי לתת אחד ממשככי הכאבים המצויים בשוק. שנת לילה חשובה ביותר להחלמה.

הטיפול במרפאה טבעית ניתן לכל ילד על פי האבחנה וגורם המחלה, והוא משולב בשינוי תזונתי, דיקור וצמחי מרפא.

לבעיות אוזניים, הן חריפות והן כרוניות, התשובה הטובה ביותר שנותנת פיתרון בכ-90% מהמקרים היא במרפאה בטיפול משולב זה.

הרפואה המערבית בדרך כלל מערבת מתן אנטיביוטיקה בטיפול בדלקות אוזניים, אנטיביוטיקה שניתנת שוב ושוב, חוזקה מוגבר, ובמקרים רבים הילד מגיע לניתוח "כפתורים" - הכנסת צינוריות לעור התוף אשר מנקזות את הנוזלים מהאוזניים.

בכ-90% מהמקרים אפשרי למנוע הן את מתן האנטיביוטיקה המוגבר והן את הניתוח על ידי טיפול נכון בידי מטפל טבעי המוסמך לטיפול בילדים.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט