בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  דלקת תוספתן
דף הבית >> הבלוג שלנו >> דלקת תוספתן

דלקת תוספתן נחשבת מחלה "מודרנית" הניתנת למניעה אך כשמתפרצת נחשבת כסיכון גבוה. הכאבים החזקים וסכנת התבקעות התוספתן תוך זיהום חלל הבטן הופכים מחלה זו, כאמור, למסוכנת.
 
הרפואה הקונבנציונאלית ממליצה להוצא התוספתן בעוד הרפואה הסינית גורסת כי אין איברים מיותרים בגוף...
 
חושבני כי איבחון נכון יכול להוביל להחלטות נכונות וכי אין צורך להוציא התוספתן אם אינו מסכן חיים.
סיפור הפיקנטי הקשור בדלקת התוספתן הינו סיפור גילוי הרפואה הסינית למערב.
 
נשיא ארה"ב ריצ'רד ניקסון המנוח, הנשיא השנוי במחלוקת בעקבות מלחמת וייטנאם,  השפל בארה"ב,
הדטאנט עם רוסיה,  תרומתו למגילת זכויות האדם,
 היה הראשון שעשה מסע דיפלומטי אמריקאי לסין ב 1970  ושם הפך מעריץ מושבע לרפואה הסינית.
 
בביקורו עם פמלייתו, ג'יימס רסטון – יועצו לעיתונות, קיבל התקפת תוספתן.
בניגוד לעצת רופא הנשיא, עבר ג'יימס רסטון טיפול באקופונקטורה.
כאביו עברו מייד, החלמתו היתה מהירה ביותר וללא סיבוכי הטיפול הקונבנציונאלי שהיו באותה עת.
 
הרושם שהדבר הותיר אצל הנשיא ופמלייתו היה עצום ובמיוחד לאור העובדה כי השיטה לא הייתה מוכרת.     כתוצאה מכך, ריצ'רד מילהאוס ניקסון הזמין קבוצה של מדקרים ל לבית ספר לרפואה של UCLA להסביר את השיטה.
 
ניקסון ואנשיו מעולם שערו את גודל המהפכה שיצרו.
 
כיום אנו מדווחים אודות 50% מהחולים במערב הפונים לרפואה משלימה במקום או במקביל לטיפול קונבנציונאלי.

 
 
מחקר חדש מאשר את הגישה הסינית:
"התפקיד של התוספתן הוא להגן עלינו מחיידקים רעים, על ידי יצירת חיידקים טובים" אומר ד"ר וויליאם פרקר (Dr. Wiliam Parker) מהמרכז הרפואי באוניברסיטת דיוק בארה"ב. לפי צוות החוקרים, שערך תצפיות וניסויים רבים, החיידקים הטובים ממתינים בסבלנות עד שהמשמרת שלהם מתחילה. בינתיים, הם עוזרים למערכת העיכול לפרק מזון שמתיישב במעיים. בתמורה, מערכת העיכול מאכילה אותם ושומרת עליהם. החוקרים גילו כי החיידקים הטובים נפוצים
בניגוד לאוכלוסיות חיידקים אחרות שגרות במעיים, החיידקים הטובים בתוספתן מצליחים לשרוד גם מקרים חמורים של זיהום ושלשול, בזכות המיקום הצדדי של התוספתן, שלא מאפשר לגורמים מזהמים לחדור אליו. לא רק שאוכלוסיית החיידקים הטובים מצליחה לשרוד, היא גם מצליחה לאכלס מחדש את המעיים, לאחר שהשלשול שטף את הכל. "מרגע שתוכן המעיים נפלט מהגוף, החיידקים הטובים שהתחבאו בתוספתן, צצים ומאכלסים מחדש את דפנות המעי, עוד לפני שהחיידקים הרעים מספיקים לחזור" מסביר פרקר.
יותר בתוספתן, וכי השכיחות שלהם יורדת ככל שמתרחקים ממנו.
 
את זה שהרירית של התוספתן מכילה תאים של המערכת החיסונית יודעים כבר מזמן. התפקיד של התאים האלה הוא להתריע כשיש זיהום. זה עובד באופן דומה גם עם השקדים, כשיש זיהום, הם מתנפחים ומכאיבים. לפי ד"ר פרקר, התפקיד האמיתי של אותם תאים הוא להגן על החיידקים הטובים.
 
 "המחקר הנוכחי מוכיח שהמערכת החיסונית מזינה את מושבות החיידקים הטובים, ומגנה עליהם. כשהחיידקים הטובים מוגנים, לחיידקים המזהמים אין סיכוי להתקיים" מוסיף פרקר.
 
 
 
 
 
הטיפול הקונבנציונאלי בדלקת תוספתן:
 
בגלל הסיכון של בקיעת התוספתן נחשבת בעיה זו כמסוכנת ודורשת טיפול מיידי עד כדי פנייה לחדר מיון בבית חולים.    לאחר אבחון מפורט : סריקת אולטרא סאונד, בדיקות דם, שתן ומישוש, ולעיתים סריקת CT ,  יישקל המשך הטיפול.
 בחלק מהמקרים ישולב טיפול כירורגי ואנטיביוטיקה, במעט מהמקרים יינתן עירוי נוזלים ( בגלל ההקאות)
 במקרים מסוימים יינתן רק טיפול תרופתי הכולל תרופות נגד כאבים והקאות בשילוב עם אנטיביוטיקה.
 
כשיש בעיה עם התוספתן לא חושבים פעמיים, חותכים. גם ד"ר פרקר וצוות החוקרים שלו מאמינים כי לניתוח להוצאת תוספתן אין השפעה שלילית, למרות הממצאים שגילו. ההסבר לכך נעוץ ב-'השערת ההיגיינה', שאומרת שבזכות העובדה שאנחנו חיים בחברה מערבית, שיש לה רפואה מודרנית ותנאי סניטציה, נחסכים מאיתנו סיבוכים הקשורים בתוספתן. פרקר מוסיף כי בחברות מערביות, שיעור המחלות האוטואימוניות גבוה יותר, בגלל שמערכת החיסון רגישה ולא מאותגרת בתפקוד היומיומי שלה על ידי מזהמים. כשהמערכת החיסונית רגישה יתר על המידה, כל מקרה של זיהום מוציא אותה מאיזון והיא מגיבה בצורה מוגזמת, כמו דלקת בתוספתן, או חסימה במעיים שעלולה להתפתח לדלקת חריפה בתוספתן. למזלנו, אנחנו חיים בחברה מערבית ולמרות שיש יותר סיכוי לפתח מחלות אוטואימוניות, יש את הרפואה שתטפל בהן. לסיכום, אפשר להגיד שאפשר איתו ואפשר גם בלעדיו. למען הבריאות שלנו, עדיף שהוא יהיה
 
 
כיצד צלקת הניתוח משפיעה לרעה ?
לדוגמה : צלקת תוספתן יכולה ממש לשנות קווי מתח בגוף ועם הזמן לגרום לבעיה אורטופדית אמיתית כמו כאבים בכתף ימין כיוון שמיקום הצלקת ומתיחת העור בצד ימין גורם למתח באזור רכס הכתף הימני בעוד שצד שמאל לא נתון לאותו לחץ דבר זה עלול עם הזמן לגרום לבעיות רבות
 כיום רוב הניתוחים להסרת התוספתן נעשים בלפרוסקופיה. שיטה זו חוסכת פגיעה ע"י מניעת צלקת וקיצור זמן ההחלמה.
להלן קישור לסרטון בו נוכל לצפות בניתוח לפרוסקופי מתוך חלל הבטן !! : http://www.youtube.com/watch?v=ICI6mT2U6zU
 
האםם להסרת תוספתן יש השלכה על התגברות מחלות מעיים !!??
 
ניתוח תוספתן מגביר סיכוי למחלת קרוהן  [12-02-2003]
במעקב בשבדיה אחרי 212218 חולים, מתחת לגיל 50, שעברו ניתוח תוספתן נמצא כי הוכפל אצלם הסיכוי לפתח מחלת קרוהן Crohn's disease בהשוואה לאנשים בריאים. לילדים שעברו ניתוח תוספתן לפני גיל 10 היה סיכוי נמוך, 0.48, לפתח מחלת קרוהן.
roland.andersson@ltjkpg.se
Gastroenterology 2003, 124(1), 40-46
 
 
הרפואה הסינית


 
ברפואה הסינית , דלקת התוספתן,  מיוחסת לחסימה בתנועת הדם והאנרגיה . כאן הדיקור יכול לעשות פלאים. הקלת כאב, הורדת הפריסטלטיקה , כווץ נפח התוספתן, והאצת החלמתו.
לעיתים אלקטרו אקופונקטורה מהווה שיטה טיפולית יעילה.
 
 
במקרים בהם אין מצב חרום, ניתן לשקול טיפול משלים.  ישנן עבודות מחקר שבהן שילבו צמחי מרפא והרכבי צמחים למניעת התקפים חוזרים ונשנים ובהצלחה מרובה.
 
 
לאחר ניתוח ניתן לחזק את המערכת החיסונית ולקצר מהלך ההחלמה תוך מניעת סיבוכים אפשריים.
שילוב של פורמולות צמחי מרפא לחיזוק חיסוני וניקוי טוקסינים, יהיה יעיל במקביל לאנטיביוטיקה.
ברפואה קונבנציונאלית משמידים את החיידקים ומונעים התפתחות דלקת ע"י סטרואידים כאשר מתעלמים מהיכולת המופלאה של הגוף לייצר נוגדנים ולסלק מזהמים ורעלנים...בזה בדיוק עוסקת הרפואה הסינית – ובהצלחה מרובה.
 שילוב של רופא קונבנציונאלי ומדקר והרבולוג סיני מומחה יכול להיות אידיאלי.
 
במחקר שנערך באנגליה נמצא קשר ישיר בין התפתחות דלקת תוספתן ותזונה , עיקר המסקנות עוסק בהמלצה לאכילת ירקות ירוקים ........בדיוק כפי שהרפואה הסינית ממליצה...כמניעה וכזירוז החלמה.
 
פורמולות צמחים מומלצות לדוגמא (ההרבולוגים הסיניים יבינו...)
 
לאחרונה דווח אודות פורמולה מוכרת היעילה מאד בזמן התקף : Dan Huang Si Ni San
ההרכב מצוי ברשת...
 
בשלב ראשון ניקוי רעלים, ו"לחות חמה" (מונח סיני), ההרכב מחמם מעט.
ShengDiHuang,Dried Rehmannia Root 18g
MuDanPi,Tree Peony Bark 10g
BaiJiangCan, Batryticated Silkworm 15g
QiYeYiZhiHua, Windpipe Trachea 25g
OanJiang,Dried Ginger 8g
ZhiFuZi,Prepared Aconite Root 8g
DanNanXing,Arisaema with Bile 8g
BaiHuaSheSheCao, Oldenlandia 30g
BanBianLian,Radical Lobelia 15g
BanZhiLian,Barbat Skullcap 15g
PuGongYing,Dandelion Herb 25g
DiLong, Earthworm 15g
BaiJiangCao, Patrinia 25g
ChiXiaoDou,Red Beam 25g
ZhiShi,Immature Bitter Orange 15g
בזמן הנטילה של הפורמולה הזו אין לצרוך מזון/משקאות קרים.
 
הרכב נוסף , רצוי בשלב שני , מניע כלפי מטה, מנקה חום, ומשחרר חסימות:
 
ShengShiGao,Gypsum 30g
LuGen,Reed Rhizome 25g
ZhiMu,Windweed Rhizome 12g
ZhiKe,Fruit of Citron 10g
ShengDaHuang,Raw Rhubarb 9g (to be decocted later)
BanBianLian,Radical Lobelia 12g
BanZhiLian, Barbat Skullcap 12g
GanJiang,Dried Ginger 9g
ZhiFuZi,Prepared Aconite Root 5g
ShengDiHuang,Dried Rehmannia Root 15g
MuDanPi,Tree Peony Bark 12g
 
מחקרים בנושא:
Ali A, Moser MA. Recent experience with laparoscopic appendectomy in a Canadian teaching centre. Can J Surg. 2008 Feb;51(1):51-5.
Barker DJ, Morris J, Nelson M. Vegetable consumption and acute appendicitis in 59 areas in England and Wales. Br Med J (Clin Res Ed). 1986;292(6525):927-930.
Beers MH, Porter RS, et al. The Merck Manual of Diagnosis and Therapy. 18th ed. Whitehouse Station, NJ: Merck Research Laboratories; 2006:101-102.
Cecil RI, Plum F, Bennett JC, eds. Cecil Textbook of Medicine. 20th ed. Philadelphia, Pa: W.B. Saunders Co; 1996.
Fauci AS, Braunwald E, Isselbacher KJ, et al, eds. Harrison's Principles of Internal Medicine. 14th ed. New York, NY: McGraw-Hill; 1998.
Feldman M, ed. Sleisenger & Fordtran's Gastrointestinal and Liver Disease. 6th ed. Philadelphia, Pa: W.B. Saunders Co; 1998.
Fan YK, Zhang CC. 20 years' acupuncture in 461 acute appendicitis cases. Chin Med J (Engl). 1983;96(7):491-494.
Garcia Peña BM, Mandl KD, Kraus SJ, et al. Ultrasonography and limited computed tomography in the diagnosis and management of appendicitis in children. JAMA. 1999;282(11):1041-1046.
Longmire WP Jr. Invited commentary. World J Surg. 1979;3(1):130-132.
McKinney PE. Elemental mercury in the appendix: an unusual complication of a Mexican-American folk remedy. J Toxicol Clin Toxicol. 1999;37(1):103-107.
No author listed Combined traditional Chinese and Western medicine in acute appendicitis. Chin Med J (Engl). 1977;3(4):266-269.
Treatment of acute appendicitis in children with combined traditional Chinese and Western medicine. Chin Med J (Engl). 1977;3(6):373-378.
Pisacane A, de Luca U, Impagliazzo N, Russo M, De Caprio C, Caracciolo G. Breast feeding and acute appendicitis. BMJ. 1995;310(6983):836-837.
Rao PM, Rhea JT, Novelline RA, Mostafavi AA, McCabe CJ. Effect of computed tomography of the appendix on treatment of patients and use of hospital resources. N Engl J Med. 1998;338(3):141-146.
Rosen P, Barkin R, eds. Emergency Medicine: Concepts and Clinical Management. 4th ed. St. Louis, Mo: Mosby-Year Book; 1998.
Sabiston DC, Lyerly HK, eds. Textbook of Surgery. 15th ed. Philadelphia, Pa: W.B. Saunders Co; 1998.
Tsai HM, Shan YS, Lin PW, Lin XZ, Chen CY. Clinical analysis of the predictive factors for recurrent appendicitis after initial nonoperative treatment of perforated appendicitis. Am J Surg. 2006 Sep;192(3):311-6.
Wu HC. Treatment of acute abdominal diseases by combined traditional Chinese and Western medicine. World J Surg. 1979;3(1):91-94.
Zheng XL, Chen C, Wu XZ. Acupuncture therapy in acute abdomen. Am J Chin Med. 1985;13(1-4):127-131.
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט