בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  חיסוני שפעת..כן או לא.!!??
דף הבית >> הבלוג שלנו >> חיסוני שפעת..כן או לא.!!??
כתבה זו קיבלתי מידידי מורי ורבי ד"ר ראובן ברק. מצאתי לנכון לפרסמה כלשונה ולהשאיר את המסקנות לך הקורא.
 
 
ברור לך כי אני מסכים עם כל מילה שנכתבה.
 
 
ברצוני להוסיף כי בבית המרקחת שלנו נמכרים הרכבי צמחים סיניים שהוכחו כיעילים הן במניעה והן בקיצור מהלך המחלה.
 
ושוב, על חיסוני שפעת
 
בעקבות תגובות, חלקן לא קלות (רוגזות), למייל קודם ששלחתי ושהתייחס לנושא חיסונים נגד שפעת ובו (כצפוי) הבעתי, (בלשון המעטה), הסתייגות מהחיסונים, החלטתי לחרוג מעט מהמנהג שעשיתי לעצמי, ולתרגם, בערך מילה במילה, מאמרים בנושא, אז בבקשה, תשפטו בעצמכם.
יום שני, ה-6 באוקטובר, 2008. ידיעה באתר הספרייה הרפואית הלאומיתNLM) )של ה NIH, הסוכנות הלאומית לבריאות של ארה"ב. http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/news/fullstory_70107.html
במהלך שתי עונות השפעת האחרונות, חיסון של ילדים בני חמש שנים ופחות כנגד שפעת לא הוריד את מספר האשפוזים או את מס' ההפניות לרופאים בהקשר למחלת השפעת, זאת על פי מחקר שפורסם לאחרונה ב- Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine., "על רקע התאימות הנמוכה בין החיסון נגד שפעת וזני הווירוס הקיימים בשנתיים האחרונות, אין ממצא זה מפתיע כלל", אמר ד"ר רוברט בלש, פרופסור לרפואה ורפואת ילדים, ומנהל המרכז לפיתוח חיסונים במרכז הרפואי של אוניברסיטת סנט לואיס, שנטל חלק במחקר.
"ידוע לנו שהחיסון המומת, קרי הזריקה, לא באמת עובד בילדים, בעיקר כשהווירוס התפתח והתרחק במבנהו מן הזן על פיו הוכן החיסון" הוא אומר.
בניגוד לכך, החיסון המוחלש, הניתן בספריי (תרסיס) לתוך האף, יעיל יותר, אמר ד"ר בלש. "מחקר שנערך לאחרונה הראה יעילות גדולה ב- 50% במניעת שפעת, כולל כנגד זנים שעברו שינויים מאז שהחיסון הוכן, לעומת החיסון המומת" הוא אומר, אלא שהוא ניתן מגיל 2 ומעלה, "עם בני פחות משנתיים אנחנו תקועים עם הזריקה" במילים שלו. ועל כן אחת ההמלצות של החוקרים היא להעדיף את החיסון הניתן בתרסיס לאף בגילאים 2 עד 49 שנים. הבעיה, ובאותו עניין,היא ש -  Cochrane reviewשבדק מתן חיסונים נגד שפעת לחולי אסתמה, ולא מצא שהחיסון מונע או מפחית התקפי אסתמה בקרב המחוסנים בעונת השפעת, מעלה אפשרות שהחיסון בתרסיס אף עלול להגביר היצרות הסמפונות (WHEEZING).http://www.cochrane.org/reviews/en/ab000364.html
המצב מדאיג, כיוון שיש עלייה בתמותת ילדים חולי שפעת כתוצאה מזיהום נלווה, מזני  חיידק סטפילוקוקוס עמיד לאנטיביוטיקה  (MRSA) (כלומר-יש יותר תמותה בהקשר לשפעת והיא נובעת מזיהום בחיידק אלים):
זאת על פי ממחקר נוסף, שפורסם באוקטובר בעיתון הרפואי Pediatrics: http://pediatrics.aappublications.org/cgi/content/abstract/122/4/805
 
במחקר שנערך על ידי צוות מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת רוצ'סטר, לא נמצאה יעילות לחיסון בקרב 5000 ילדים, הצוות ייחס את חוסר היעילות לסוג החיסון, שלא היה כנגד הזנים שתקפו באותו פרק זמן וגרמו למחלה.
 
באותה נשימה איני יכול שלא לצטט שני מחקרים שבדקו ומצאו שב-40 השנים האחרונות, מתן חיסונים נגד שפעת למבוגרים לא נמצא כיעיל בהפחתת שיעור התחלואה, לא הפחית דלקות ריאה הקשורות לשפעת, ולא השפיע על התמותה שלהם משפעת:
http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140673605673394/abstract
 
וMichael L Jackson, Jennifer C Nelson, Noel S Weiss, Kathleen M Neuzil, William Barlow, Lisa A Jackson, The Lancet - Vol. 372, Issue 9636, 2 August 2008, Pages 398-405
 
ואני לא יכול להתאפק: לעומת זאת, Cochrane review שבדק יעילות של OSCILLOCOCCINUM ההומיאופתי, (עליו המלצתי באותו מייל) מצא שהוא מקצר את מהלך המחלה, באלה שחלו כבר בשפעת.
http://www.cochrane.org/reviews/en/ab001957.html
אז שלא תגידו שאני אומר דברים סתם....
ראובן

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט