בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  טיניטוס
דף הבית >> הבלוג שלנו >> טיניטוס
טיניטוס – ברפואה הסינית.
 
 לאבחנה וטיפול נא להתקשר לישראל 0587999565
 
רקע:
 
כבר לפני דורות רבים , בשנת 100 לפני הספירה , בספר נייג'ינג ( neijing suwen )' ישנה התייחסות לבעיות תקשורת בכלל ושמיעה בפרט. בספר החשוב כתוב כי הכליות מספקות צ'י לאזניים וכשמתפקדות היטב  יישמעו בברור כל  5 הצלילים. (הסינים חילקו את הצלילים ל 5 סוגים).
על פי רעיון זה עם הגיעינו לגיל  50, הצ'י הבסיסי, המקורי, נחלש וכתוצאה מכך נחלשים כל 5 החושים. זה הזמן שמתחילות בעיות שמע באופן טבעי.
אנו יודעים שטיניטוס יכול להגיע בגיל צעיר יותר גם מאנמיה, הפרעות בזרימת דם ( כמו לחץ דם, שומני דם, וסתימות בכלי דם), דלקות אזניים מרובות, וחשיפה לרעש חזק לאורך זמן.
 
באופן כללי ישנן אסטרטגיות טיפוליות שונות לירידה בצ'י הכלייתי, וכולן מתאימות גם לחזוק כלייתי בסיסי המשפיע על המערכת החיסונית בכלל, יכולת תפקוד מיני, כאבי גב תחתון, כאבי פרקים, חולשה , הפרעות שינה, וזיכרון ירוד.
 
בספרות ישנה התייחסות לחוסר איזון בין יין ליאנג ופריצת היאנג יקב חוסר יין. אינני מתכוון לפרט נושא סבוך זה אך אבחנה מבדלת מצביעה על העקרון הטיפולי.
 
כמו כן מצויין כי בזרימה לא טובה של צ'י ודם ייתכן כאבי ראש, צלצולים באזניים, ופגיעה ב " תשעת הפתחים" והפרעה בקיבה ובמעיים.
 
האבחנה:
 
בספרות המקצועית החדישה יותר ישנה אבחנה בין טיניטוס שנוצר לאחרונה ובין טיניטוס שהתפתח בהדרגה לאורך זמן. וכן הבדלה בין טיניטוס ממצבי "עודף" לזה ממצבי "חסר".
מצבי "עודף" יאופיינו בד"כ באוזן אחת או שהבעיה החלה באחת ובאיטיות הגיעה לשניה.
מצבי "חוסר" מאופיינים בהתפתחות דו צדדית, והחמרת הבעיה בלילה.
ייתכנו שילובים בין 2 המצבים, במיוחד אצל אנשים עם מחלות כרוניות.
 
הרפואה הסינית מייחסת מעורבות של איברים נוספים כגון: כבד, מרה, כליות, וטחול.
 
ישנם 4 סוגי טיניטוס :
1.      מצב "עודף" קיצוני – טיניטוס המופיע לפתע , הטינטון רציף, הבעיה תלווה בכאבי ראש, פנים סמוקות, חוסר מנוחה, רגישות יתר, הפרעות שינה, ולעיתים גם עצירות. מצב זה מופיע בד"כ בעקבות כעס רב, ארוע אלים, פחד פתאומי, ברפואה הסינית המקור הינו הכבד והמרה והטיפול היעיל יהיה בעזרת long dan xia gan tang. שתותאם לטיניטוס ע"י הוספת צמחים ספציפיים לכך.
2.      מצב "עודף" דלקתי -  ( ליחה חמה – ברפואה הסינית)  הטינטון יהיה מקוטע ויישמע כצפרדעים או צרצרים. תהיה תחושה של סתימה באזניים והפרעת שמיעה.  לכך עלולה להתווסף תחושה של גודש בחזה, ליחה מרובה, סחרחורת, בחילה, קושי בהטלת שתן, הבעיה כאן ייתכן ונובעת מתזונה לא נכונה בה יש הרבה מזון שמן ו/או חריף,  במקרה זה מומלץ להשתמש ב wen dan tang שהוספו לו צמחים נוספים לטיניטוס.
3.      מצב "חוסר"  עם חולשה כללית – מאופיין בטיניטוס המחמיר באיטיות עד למקסימום בו נשאר. התמונה הכוללת תהיה סחרחורת, כאבי גב, חולשה בברכיים, לעיתים כפות ידיים ורגליים חמות ופנים סמוקות. מצב זה אופייני לחולשה עם ההזדקנות. מתח, לחץ, תזונה לקויה, חוסר תנועתיות, דכאון ועוד – יחמירו את המצב. הטיפול היעיל לכך הינו ע"י liu wei di huan wan שהותאם גם הוא לטיניטוס ע"י הוספת צמחים ספציפיים
4.      סוג אחרון הינו מסוג "חסר"  ונגרם ע"י חוסר יכולת הצ'י לעלות למעלה. האיפיון הינו טינטון לסרוגין, המוקל ע"י מנוחה ומוחרף ע"י לחץ ומתח. סימפטומים נוספים יהיו חולשה כללית, חוסר תיאבון, צואה רכה ומצב כללי ירוד. מצב זה נגרם ע"י חוסר ב"יאנג"  ונגרם , לעיתים , ע"י מתח , חרדות, תזונה לקויה, והרגלי תזונה לקויים. הטיפול המומלץ הינו ע"י yi qi chong ming tang ע"י התאמתו לבעיה ( יעילות ההרכב דווחה כבר בשנת 1370 בספר yuan ji qi wei.
 
במאמרו המפורסם של  san aihua  באשר להפרעות שמע סנסומוטוריות, ישנה התייחסות שונה אך מעניינת הלקוחה מ TIANSHI רופא הקיסר המפורסם משושלת צ'ינג, והדבר תואם את שידוע- ברוב מקרי הטיניטוס  שהפטופיסיולוגיה שלה הינה הפרעה סנסורינאורלית
ישנה הפרעה במיקרו צירקולציה באוזן. ומכך נגזר הטיפול.
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט