בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  טיפול במחלה בעזרת הרפואה הסינית
דף הבית >> הבלוג שלנו >> נוירופתיה פריפריאלית >> טיפול במחלה בעזרת הרפואה הסינית
 
הטיפול במחלה בעזרת הרפואה הסינית:
 
אצל חלק מהחולים הבעיה באה לידי ביטוי בדקירות ו/או נימלול ו/או צריבה , במיוחד בלילה, בכפות הידיים ו/או הרגליים.
לעיתים רחוקות התסמינים קיצוניים יותר ומחמירים עד אובדן שריר או שיתוקים חלקיים או תפקוד לקוי של בלוטות שונות.
 
ישנן יותר ממאה סוגים שונים של נוירוטיות הקפיות, כל אחת מאופיינת ע"י תסמינים, דפוס התפתחות, פרוגנוזות, והן שונות זו מזו. לעומת זאת כל הגוון יכול להיות מטופל בשיטת הרפואה הסינית.
 
מהי המחלה?
 
נוירופטיה פריפריאלית ( הקפית) מתוארת כנזק במערכת העצבים המשדר כאב למרכזים שונים במח.
המחלה פוגעת בראש וראשונה בעצבים הארוכים, וזאת משום שככל שתא העצב ארוך יותר, כך עולה רגישותו לפגיעות מכל סוג שהוא. העצבים הארוכים ביותר הם העצבים המגיעים למקומות המרוחקים ביותר בגוף, דהיינו לכפות הרגליים. זאת הסיבה שתלונות שמקורן בבעיה עצבית (כאבי רגליים, נימול ברגליים, רגליים שורפות) יערבו בעיקר את כפות הרגליים.
 תופעות אלה שכיחות למשל בחולי סוכרת הסובלים לעיתים קרובות מפגיעה עצבית כסיבוך של מחלת הסוכרת, הקרויה נוירופתיה סוכרתית . בנוסף למחלת הסוכרת קיימות סיבות רבות אחרות לפגיעה בעצבים ההיקפיים
. קיימת תסמונת הקרויה כפות רגליים שורפות – burning feet syndrome  - אשר סיבתה אינה ברורה לגמרי, ובחלק מהמקרים היא משפחתית. תסמונת זו נובעת מהפרעה בתפקוד העצבים, המתבטאת בעיקר בתחושת שריפה בכפות הרגליים (רגליים שורפות).
כאבי רגליים ממקור עצבי (כאב נוירופטי) מקורם בפעילות יתר לא תקינה של העצבים. כאבי רגליים נוירופטיים יופיעו גם במנוחה או שכיבה, ולעיתים קרובות אף יחמירו בעת שכיבה. הסיבה נעוצה בכך, שהפעילות החשמלית הלא תקינה הנוצרת בעצבים החולים קיימת באותה מידה גם במנוחה, אלא שבעת פעילות דעתנו מוסחת, ואילו במנוחה או כשהולכים לישון אנו קשובים יותר לתחושות הלא תקינות הנוצרות בגופינו או ליתר דיוק בעצבנו. סיבתם של כאבי רגליים נוירופטיים היא לרוב נוירופתיה, ולכן באופן טיפוסי הם יופיעו בכפות הרגליים, בתחילה בבהונות ובסוליות כפות הרגליים, ובהמשך יתקדמו לגב כף הרגל והשוקיים.
נקודה חשובה נוספת היא שבדרך כלל כאבי רגליים ממקור עצבי הינם בעלי גוון שורף או צורב. אמנם יתכן כמעט כל סוג כאב ממקור עצבי אך תחושת שריפה או צריבה תומכת בכך, כי מדובר בכאב עצבי.
מאפיין נוסף של כאב רגליים נוירופטיי הוא השכיחות הגבוהה של הפרעות תחושה נוספות, שכפי שתואר כוללת מגוון של תחושות לא-תקינות: תחושת נימול ברגליים, תחושת רדימות ברגליים (תחושה שבהונות הרגליים או כפות הרגליים נרדמות), תחושת לחץ ברגליים, תחושה שהרגל נתונה בתוך גרב או רצועה לוחצת, תחושת זרמים, תחושת קור, תחושת חום, תחושה של רגליים שורפות. כאמור כל מגוון התחושות האלה יופיע בדרך כלל בתחילה בכפות הרגליים ובבהונות.
אחת התופעות השכיחות המלוות כאבי רגליים היא מצב של רגישות יתר ברגליים, דהיינו גירוי שאינו כואב, כגון: מגע עדין של בגד או סדין נתפש ככואב ולא נעים. הדבר עלול להתבטא למשל בהליכה, כאשר הלחץ המופעל על כפות הרגליים נתפש ככואב, ואז בעת הליכה או דריכה התחושה תהיה של הליכה על אבנים, סיכות, וכו'.


ברוב המקרים מחלה זו הינה משנית ל למצבים רפואיים אחרים כגון: סכרת, לופוס, ארטריטיס, סקלרודרמה, אלכוהוליזם, תזונה לקויה, איידס, הרעלת מתכות כבדות, כמוטרפיה ועוד.
במקרים אחרים יש מחלות נלוות כגון מחלת התעלה הקרפלית, נזק טראומטי למערכת העצבים, תאונה חודרנית, שבר בעצם, דימומים ממושכים, ארטריוסקלרוזיס,
כל זאת לעומת כאבי פרקים  אשר יתבטאו ברגישות או נפיחות של הפרק (למשל הקרסול) והחמרת הכאב בהנעת הפרק או דריכה. כאבים ממקור אורתופדי לרוב יוחמרו בעת מאמץ, דריכה או הנעת הפרקים, וזאת עקב הלחץ המופעל על הרקמות הגרמיות, ויוקלו בעת שכיבה או מנוחה.


איך הרפואה הסינית יכולה לעזור?
ברפואה הסינית קושרים את המחלה עם חוסר זרימה נכון בגפיים כתוצאה ממה שקרוי ברפואה הסינית "dampness" (לקורא שאנו מצוי במינוחים הסיניים – מומלץ לקרוא מאמר לאחר קריאת חומר רקע אודות האבחנה הסינית ואופן החשיבה על פי הטאו). זרימת ה Qi מופרעת מכך וכן זרימת הדם.
הטיפול מתחלק לשניים: הטיפול במקור הבעיה שיוצר את ה dempness שהוא שורש כל רע...ובנוסף טיפול בזרימה עצמה.
ע"י שיפור הצירקולציה של ה Qi והדם באזור  הבעייתי רקמת העצב מושפעת משתקמת והכאב יורד.
באופן עקרוני הרפואה הסינית מייחסת את המחלה לדיסהרמוניות שונות בין אברי הגוף. האבחון וכתוצאה ממנו הטיפול, יהיה ייחודי ומותאם אישית למטופל.
באבחון יתוחקר המטופל אודות אפיון מדויק של תחושות הכאב, תזמונו, הרגלי האכילה, השינה, השתייה, מארג הנפשי, אורח החיים. הלשון והדופק יאובחנו גם כן ובסה"כ תתקבל תמונה כוללת המצביעה על מקור הבעיה.
תערובת צמחי מרפא תורכב על פי האבחנה ותהווה עזר חשוב בטיפול.
 
על פי האבחנה הנ"ל ייבנה קונספט טיפולי ייחודי למטופל.
 
בנוסף, ייתכנו שיטות טיפוליות נוספות כגון שימוש ב TENS  היוצר פולסים חשמליים זעירים החוסמים אותות הכאב בעצב.
צמחי מרפא, ודיקור ישולבו להשגת תוצאות מהירות.
דיקור עורי (cutaneous): משך הטיפול כ 10 דקות
שיטת דיקור ייחודית זו קיימת להקלה מהירה בכאב.
בשיטה זו מוחדרות מחטים דקות וקטנות בטפיפות קלות לאזור הכאב, הדבר משפר זרימת צ'י ודם באופן מיידי.
לעיתים נעשה שימוש ב" פטישון מחטים"  אשר בו 7-12 מחטים קטנטנות. ה"תיפוף" נעשה מבוהן הרגל לאורך הרגל עד היד.
דיקור גוף:  משך הטיפול כ 30 דקות.
ככלל ברפואה הסינית הטיפול מתחיל ב"ענף" = אזור הכאב ומגיע ל"שורש" = מקור הבעיה במהלך הטיפול.
משך הטיפול משתנה ממטופל אחד למשנהו על פי האבחון והתכנית הטיפולית הנגזרת ממנו.
נקודות הדיקור מפוזרות על פני הגוף כולו – בהתאם לאבחנה.
מחקרים:
מחקרים רבים הוכיחו כי שיטת הטיפול הנדונה יעילה למדי.
באחד מהמחקרים נבדקו 46 חולים שמתוכם 34 דווחו על שיפור משמעותי באיכות חייהם, שבעה מתוכם הבריאו לחלוטין.
מחקר שבחן 250 חולי איידס הסובלים מהמחלה בדק השפעת דיקור למול תרופה (amitriptilyn ) ולמול אינבו. (שולב גם דיקור רנדומלי) . ומסקנתם הייתה כי דרוה התאמת טיפול אישית ולא סטנדרטית בדיקור.
אורח חיים לחולי נאורלגיה היקפית:
משקל גוף תקין, מניעת חשיפה לכימיקלים רעילים, התעמלות, תזונה מאוזנת, איזון ויטמינים ומינראלים,  הימנעות מאלכהל ועישון.
יוגה, מדיטציה, טאי צ'י, יכולים להקל ע"י רגיעה כללית.
החשוב ביותר בטיפול – מציאת מטפל מנוסה ומוכשר !!!
הצלחת הטיפול דורשת מיומנות וידע רב.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט