בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  כאבי אוזניים - רפואה סינית
דף הבית >> הבלוג שלנו >> כאבי אוזניים - רפואה סינית
כאבי אוזניים , הצטננות  ורפואה סינית 

מבין הסימפטומים של מחלות החורף, הנזלת היא המאוסה מכולם. טיפות האף מספקות הקלה זמנית שאין בה ריפוי. מרשם זה יעיל מאוד בייבוש דרכי הנשימה העליונות מנוזלים, ליחה ונזלת ומסייע בריפוי מהצטננות. מלבד זאת הוא יעיל בטיפול בדלקת האוזן התיכונה ובנוזלים באוזן התיכונה. זהו זיהום חריף וכואב עד מאוד הנפוץ במיוחד אצל ילדים. ב- 50% מהמקרים הגורם לדלקת הוא ויראלי ולמרות זאת רוב הרופאים רושמים אנטיביוטיקה. התוצאה היא שהטיפול הלא רלוונטי אינו עוזר לחולה אך בהחלט עוזר להתפתחות זיהום פטרייתי ולדלקת האוזן החוזרת בשכיחות רבה יותר. שילוב התרופות הסיניות BI-YAN-PIAN ו - GAN MAO LING יעיל  מאוד לסיום מהיר של הדלקת באוזן וללא תופעות לוואי.
נוזלים באוזן התיכונה מהווים בעיה שכיחה וקשה לפיתרון על ידי הרפואה הקונבנציונאלית. לעיתים קרובות מגיע הילד הסובל לניתוח 'כפתורים' ואף לניתוח לסילוק הפוליפים מחלל הלוע. מצב כרוני יכול להביא לירידה בשמיעה ולכן לפיגור בהתפתחות השפה וכן לזיהומים חוזרים.
 BI-YAN-PIAN  מייבש בדרך כלל בקלות ובמהירות את נוזלי האוזן התיכונה ללא תופעות לוואי. בבית רצוי לשנות את התזונה בעיקר להימנע ממוצרי חלב, סוכרים ופחמימות המגבירים ליחה.
הריון והרפואה הסינית

שפעות והתקררויות
 
בטח שמתן לב כבר כי בזמן ההריון ההחלמה מכל דבר שהוא, לוקחת קצת יותר זמן. הגוף שלנו שם את מירב תשומת הלב בתהליכים המתרחשים בתוך הרחם, ומעט מזניח את מה שפחות קריטי. שריטה, מכה כחולה, צינון, כאב גב – כל אילו ידרשו זמן החלמה ארוך מהרגיל. כך גם השפעת, ועל כן החשיבות בטיפול מידי ויעיל. קחו בחשבון, שגם העובר סובל כשאת חולה וחלשה, מאבדת נוזלים בגלל קינוחי אף חוזרים, או נושמת פחות טוב בגלל שיעול עיקש.
 
טיפים כללים: לנוח הרבה, לשתות הרבה, לקיחת תוסף של ויטמין C פעמיים ביום אחרי האוכל, להיות ערניות לסימנים עובריים (תזוזות).
 
הרפואה הסינית מדברת על שישה גורמי מחלה: רוח, חום, קור, לחות, יובש ואש. ישנם שלושה שילובים עיקריים בנוגע להתקררויות/שפעות:
 
חדירה של רוח וקור:
סימפטומים: צמרמורות, חום קל, יתכן נזלת שקופה, גירוי בגרון, כאב ראש וצוואר, כאבי גוף.
טיפים לטיפול: עיסוי גב עליון וצוואר עד בסיס הגולגולת (אפשר להשתמש בכוסות רוח באיזורים רגישים בגב העליון). תה קינמון או ג'ינג'ר (עדיף לא תיון אלא צמח או אבקה).
צמחים סיניים: ניתן לרכוש טינקטורה מוכנה מראש של Gan Mao Ling, אך מאחר שזה במיצוי אלכוהולי, חשוב לשים במעט מים רותחים.
חשיבות הטיפול: למנוע מעבר למצב של רוח חום אשר מסוכן יותר בהריון
 
חדירת רוח חום:
סימפטומים: חום גבוה, כאב גרון, יתכן נזלת צהובה יותר, צמאון, שיעול יבש.
טיפים לטיפול: שתיית תה מנטה (לא נענע). אמבטיה חמה ואחריה להכנס למיטה חמה ולהזיע (להתכסות טוב!). גם כאן עיסוי הגב העליון יעיל.
צמחים סיניים: Yin Qiao (כנ"ל לגבי האלכוהול)
חשיבות טיפולית: למנוע מעבר למצב של חום פנימי אשר מסוכן לעובר
 
 
חדירת לחות:
סימפטומים: נזלת מרובה, שיעול עם כיח רב, סינוסיטיס, כאב ראש עמום. לרוב יופיע עם "רוח-חום"
טיפים לטיפול: תה קליפות קלמנטינה. להמנע ממזון שומני ומתובל. עיסוי באיזורים רגישים בפנים, אפשרי עם מעט שמן אקליפטוס/ מנטה/ עץ התה (להזהר כי זה חריף ומתאדה – לא ליד העיניים!!)
צמחים סיניים: Pinella X  לשיעול. Bi Yan Pian לאף. (כנ"ל לגבי האלכוהול)
 
הטיפול בדיקור סיני בשילוב עם כוסות רוח יעיל מאוד לסילוק השפעת/ התקררות, הורדת חום, הפסקת שיעול ונזלת, כאבי ראש, סינוסיטיס ועוד. כמובן שיש לפנות למטפל המוסמך להריון.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט