בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  כעס, שליטה, טיפול
דף הבית >> הבלוג שלנו >> כעס, שליטה, טיפול
על הכעס – ה"מחלה" וטיפול לפי הרפואה הסינית
 
בספרו של הקיסר הצהוב ( כ 2500שנים לפני הספירה) מצוין כי "הכעס שוכן בכבד שנפתח לעיניים"
 
רגשות הופכים למחלות רק כאשר הם מעל למידה , או ממושכים מדיי, או שניהם יחד. אדם שבאופן תמידי כועס במשך שנים יחלה בסופו של דבר.
 

כאשר רמת הכעס גבוהה עד כדי פגיעה בגוף, היא עלולה להחליש את המערכת החיסונית, דבר המקשה על הגוף להילחם במחלות ובמיוחד בוירוסים. לטווח הארוך, כעס מודחק יכול לגרום להיווצרות אבנים בכיס המרה ומיגרנות. מכיוון שהכבד משווייך ליכולתנו לתכנן ולהחליט, יכולת קבלת ההחלטות של אדם בעל כעס כרוני שואף לאפס.

ברפואה הסינית, רגשות שגורמים למחלה הם סטימולציה מנטלית, שמפריעה למוח ולגוף, ומכאן מפריעים לאיזון האיברים הפנימיים ולהרמוניה של הצ'י והדם. מסיבה זאת, לחץ רגשי הוא הגורם הפנימי, שפוגע ישירות באיברים הפנימיים. מצד שני – וזה מאוד חשוב ואופייני לרפואה הסינית – מצב האיברים הפנימיים משפיע על המצב הרגשי שלנו. למשל, אם יש חוסר יין בכבד, היאנג של הכבד יעלה לפנים , מצב זה יגרום לאותו אדם להיות עצבני וחסר נוחות כל הזמן. ולהיפך – אדם עצבני שמתעצבן כל הזמן יגרום ליאנג של הכבד לעלות למעלה.


כעס יכול לנבוע מתסכול, תחושת נחיתות, חוסר שליטה וגורמים אחרים. הכעס מושפע מהחינוך המוקדם, מהתרבות והמנהגים הסובבים וכנראה גם מאופי מולד הטבוע בגנים של האדם. על פי הרפואה הסינית כעס לא מוצדק או מוגזם הוא מחלה, בדיוק כמו שהדחקת כעס במצבים לא מוצדקים היא מחלה. (ובכלל הדחקה זה לא משהו חיובי).
 
 הטיפול ברמות שונות עם דיקור, צמחי מרפא עשויים להשפיע על המטופל ברמה הנפשית כמו גם הפיזית.
זה לא שהאדם הופך לרגוע, שאנטי ואינו כועס עוד לעולם, אבל המתח שלו מתעדן והוא יודע לעשות סובלימציה לכיוונים אחרים.
 
 גם בעצבנות יתר יכולה הרפואה הסינית להתמודד בדרכים מגוונות ולעתים יעילות.
 אלא שעצבנות היא היבט חיצוני של תופעה פנימית ויש לברר מהי קודם.
 על פי הרפואה הסינית זה יכול להיות תולדה של עודף חום (לא טמפרטורה) בגוף (יאנג), חסר דם , חסר יין, סטגנציה של צ´י ועוד.
 אלו מושגים מוכרים ברפואה הסינית והניתנים לבירור באמצעות תשאול יסודי של המטופל ובהתאם לכך קביעת אסטרטגיה טיפולית.
לעתים יש לשלב בטיפול מספר גורמים: צמחים או דיקור, ותזונה.
 טיפול במגע משלים את הטיפול האחר ומעניק לו עוצמה ויעילות יתר.

לפי הפילוסופיה הסינית, כל אחד מחמשת החושים משויך לאיבר אחר בגוף ואחראי לתפקודו. חוש הראייה, לפי פילוסופיה זו, משויך לכבד. מכאן שאם פעילות הכבד איננה תקינה, יתכנו גם בעיות בעיניים.
 
הטיפול המומלץ לפי הרפואה הסינית הוא: דיקור ושימוש בצמחי-מרפא מתאימים. בטיפולים אנו תומכים בכבד באופן ישיר ובאופן עקיף. פעמים רבות עלינו להגביר את זרימת הדם לכבד או לשחרר כליאת דם ואנרגיה של הכבד. לפעמים אנו נעזרים בחיזוק איברים השולטים על הכבד ובכך מטפלים במצב.
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט