בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  מחקרים
דף הבית >> הבלוג שלנו >> מחקרים
בדף זה יעודכן,מפעם לפעם, במחקרים חדשים הנוגעים ברפואה סינית בכלל ודיקור בפרט--
 
 
טיפול באקופונקטורה מביא להקלה בתסמינים של אוסטאוארתריטיס בטווח הקצר (Lancet) 
14/07/2005


לפי מחקר חדש עולה, כי לפחות בטווח הקצר, אקופונקטורה (ריפוי בעזרת מחטים) מפחיתה את התסמינים של אוסטאוארתריטיס של הברך. החוקרים כותבים, כי רבים מהחולים הסובלים מכאבים כרוניים, מטופלים באקופונקטורה.

במחקר השתתפו 300 מטופלים עם אוסטאוארתריטיס כרונית של הברך. המטופלים הוקצו אקראית לקבלה של טיפול באקופונקטורה (150 מטופלים), טיפול דמה באקופונקטורה (76 מטופלים), או להשמה ברשימת המתנה (74 מטופלים). 

הטיפול ניתן ב- 12 פגישות, לאורך 8 שבועות. המטופלים נתבקשו להשיב על שאלון סטנדרטי בתחילת המחקר, אחרי 8 שבועות, אחרי 26 שבועות ואחרי 52 שבועות. תוצאות הטיפול הוערכו בעזרת מדד WOMAC.

אחרי 8 שבועות, התוצאה במדד WOMAC, מתוקנת לפי הערכים בתחילת הטיפול, היתה 26.9 בקבוצת הטיפול, 35.8 בקבוצת טיפול הדמה ו- 49.6 בקבוצת ההמתנה. אחרי 52 שבועות, כבר לא היה הבדל מובהק סטטיסטית בין קבוצת הטיפול לקבוצת טיפול הדמה.

החוקרים כותבים, כי בהשוואה לטיפול הדמה, הטיפול באקופונקטורה השיג הקלה בתסמינים של מטופלים עם אוסטאוארתריטיס של הברך, שהיתה מובהקת ובעלת משמעות קלינית. ההקלה שהושגה, היתה בטווח הקצר בלבד.


Lancet. 2005;366:100-101, 136-143


 
 
 
מחקר מוכיח שדיקור סיני יעיל לטיפול בדלקת מפרקים
26/12/04
מחקר חדש שנערך בספרד קובע כי דיקור סיני מפחית משמעותית את תסמיני דלקת המפרקים: הטיפול מפחית את הכאב וגורם לשיפור ניכר בתנועה בהשוואה לטיפול התרופתי. במחקר שהתפרסם בכתב העת הבריטי “British Medical Journal”, השתתפו 97 חולים הסובלים מדלקת מפרקים בברכיים. כולם קיבלו כדורים ממשפחת תרופות הוולטרן. כמחצית מהמשתתפים קיבלו בנוסף טיפול דיקור אחת לשבוע במשך 12 שבועות. חברי הקבוצה השנייה קיבלו טיפולי פלסבו, באמצעות מחטים שלא חדרו את העור. בתום המחקר קבעו הרופאים שהדיקור הסיני הביא לשיפור משמעותי באיכות חייהם של המטופלים ולשיפור ביכולת התנועה שלהם. חשוב לציין כי מסקנתם היתה שהדיקור יעיל כטיפול משלים לטיפול התרופתי המגביר את יעילות התרופות, אך לא הוסקו כל מסקנות בעניין השפעת הדיקור כטיפול יחידני בדלקות מפרקים. 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט