בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  סכרת ורפואה סינית, מאמר מקצועי
דף הבית >> הבלוג שלנו >> סכרת ורפואה סינית, מאמר מקצועי

סוכרת על פי הרפואה הסינית.(ליאור פיינברג)
רקע  פיזיולוגי:
סוכרת הינה הפרעה מטבולית של סוכרים, כלומר לא מתבצע פירוק של מולקולות גדולות (סוכרוז, מלטוז, לקטוז, עמילן, גליקוגן) ליחידות קטנות (גלוקוז),  אשר משמשות אבן בניה ומקור אנרגיה לתהליכים בגוף. כאן המקום לציין כי גלוקוז הוא מקור האנרגיה העיקרי בעולם החי והצומח. מוחינו צורך רק גלוקוז.
ההפרעה מתבטאת ברמת סוכר גבוהה בדם עקב חוסר בהפרשת אינסולין או שילוב של אינסולין לא מתאים, או הפרשה של אינסולין לא מספקת לדם.
סימפטומים חשובים שצריך לבדוק: השתנה מרובה וצמא, חולשה ועייפות, בולמוס אכילה עם ירידה במשקל, טשטוש ראיה חוזר ונישנה, גרד ודלקות בצואר הרחם (לרוב קנדידה), מחלת עצבים היקפית, והשתנת לילה.         בדיקות לגילוי סוכרת: שתן, דם.
ההגדרה לסוכרת ברפואה הסינית מוגדר כחוסר יין ,יין נמשל למבנה/חומר הגוף ( לעומת יאנג שנמשל לתפקודי הגוף ).

גורמי מחלה סינים:
הגורמים הסינים להתפתחות מחלת הסוכרת: חוסר יין מולד (מבנה/חומר) , תזונה לא נכונה, בעיות רגשיות או הפרעה נפשית  ופעילות מינית מוגברת.
המצב ההתחלתי והדומיננטי של המחלה הוא היובש.היובש נגרם מעליית חום כלומר יאנג אשר לעיתים נובע עקב ירידת היין/ מבנה. 
החום לאורך זמן מכלה את נוזלי הגוף, וגורם לפגיעה בתפקיד ההזנה, הקירור והלחלוח של האיברים הפנימיים- בריאות, בכליות ובקיבה בפרט.
תזונה - אכילה לא מסודרת, צריכה רבה של מזון שמן, מתוק, חריף, משקאות חמים ואלכוהול מפריעים לפעולה התקינה של מערכת העיכול בפירוק המזון וספיגה של חומרים חיוניים. המזון אינו מתעכל בצורה נכונה הוא מצטבר במערכת העיכול ויוצר חום. החום ממשיך לכלות נוזלים והוא יוצר רעב וצמא גדול.
הפרעות נפשיות לאורך זמן יכלו, יפריעו ויעכבו את זרימת האנרגיה בגופינו. מחשבות יתר יעסיקו אותנו שיכלית "ויבזבזו" מאיתנו המון אנרגיה. במקום שהאנרגיה תזרום למערכות שונות בגוף היא זורמת במוחינו הלוך ושוב. כעס ותסכול יכווצו את האנרגיה שלנו ואנו ניתלבט אם לכעוס ולהתפרץ או לשמור את הדברים בתוכינו. השמירה של הדברים בפנים יגרמו לתקיעות של האנרגיה (סטגנציה), אותה תקיעות תייצר חום אשר יפגע בגופינו ככלל ובריאות ובקיבה בפרט . גם כאן החום יכלה את נוזלי הגוף ויפגע ביין (מבנה/חומר).
פעילות מינית מוגברת מכלה את תמציות גופינו, הפליטה של נוזל הזרע בגברים ובנשים לידות מרובות והפלות. פעילויות אילו מכלות את היין(מבנה/ חומר).

יש הנוהגים לחלק את הסימפטומים של המחלה לשלושה מחממים:
עליון שייך לריאות – צמא רב (כאשר חום יבש מכלה את נוזלי הריאות הוא     מתבטא כצמא גדול, אפילו אם שותים כמויות של מים, נישאר פה יבש).
ניראה גם פצעים בעור שלא מגלידים ויובש בעור.

אמצעי שייך לקיבה- רעב מוגבר( כאשר החום נישאר בקיבה ובטחול נוצר רעב מוגבר ותמידי).

תחתון שייך לכליות -השתנה מרובה- השתן צבעו כהה בכמות קטנה אך הרבה פעמים.

בכל חולה ניראה סימפטומים מתאימים לאיברים ספציפים שנפגעו.
האיברים שנוטים להיפגע ביותר מחוסר יין הם: ריאות, טחול קיבה וכליות


סימפטומים נוספים על פי שלושת המחממים:

ריאות- קוצר נשימה, שיעול יבש או עם ליחה מועטה ודביקה, נימי דם בליחה, או ליחה מימית, קול חלש, הזעות יום, חוסר רצון לדבר, רתיעה מקור, חזות חיוורת ומבריקה, נטייה להצטנן, גירוי בגרון, פה וגרון יבשים,קול צרוד.
כאשר הליחה תהיה דומיננטית ניראה- התפרצויות שיעול, ליחה צהובה ירוקה או כהה עם ריח רע, קוצר נשימה, אסטמה, נוקשות בחזה,
עיקרון הטיפול יהיה לחזק את תפקודי הריאות, לחזק ולבנות יין, להוציא ליחה ולטהר חום.   

קיבה- חוסר תאבון, חום, עצירות או צואה יבשה, כאב באפיגסטריום, יובש בפה ובגרון בעיקר אחה"צ, צמא ללא רצון לשתות או לגימות קטנות, תחושה של מלאות לאחר ארוחה.
 כאשר החום יהיה דומיננטי ויהפוך לאש על פי הרפואה הסינית יתווספו סימפטומים נוספים: תאבון מוגבר, נטייה להיות רעב, שפתיים יבשות, ריח רע מהפה, נפיחות או דימום מהחניכיים, תחושת שריפה באפיגסטריום, העדפה למשקאות קרים, עצירות. עיקרון הטיפול יהיה לחזק את הקיבה והעיכול, לבנות יין ולטהר חום.
כליות-  סחרחורות, טיניטוס (ציפצופים באוזניים), ורטיגו, זיכרון חלש, חירשות, הזעות לילה, פה יבש בלילה, צמא, חום בחמשת הכפות, כאב גב, כאב בעצמות, קרי לילה, השתנת לילה והשתנה מרובה.
כאשר החום יהיה דומיננטי יתווספו גלי חום, הזעות לילה, חום נמוך, חום
 אחה"צ, תחושה של חום אחה"צ, חוסר מנוחה, אינסומניה ( בעיות שינה), שתן מועט וכהה, דם בשתן, יובש בגרון בעיקר בלילה, כאבי גב תחתון, קרי לילה עם חלומות, חשק מיני מוגבר, יציאות יבשות.
סיבוכים של מחלת הסוכרת, מתוך מאמרו של NICHOLAS HAINES, FROM              THE JOURNAL OF CHINESE MEDICIN, SEPTEMBER 1993                                                              
1.קטארקט, עיוורון, עיוורון לילה- עיקרון טיפולי- לחזק את היין של הכליות והכבד ודם.
(עיוורון נוצר לפעמים עקב שטף דם ואז איבוד הראיה יכול להיות תמידי או זמני).                                                                                                2.חרשות.
3.בצקות- הבצקות מתחילות לרוב ברגליים ומטפסות מעלה, באופיין הן חוזרות ונישנות.           
עיקרון הטיפול יהיה לחזק את הכליות והטחול אפשר גם לעשות מוקסה.
4.בעיות עור- כיבים, זיהומים וריקבון- הגוף ניכשל בשינוע הנוזלים מה שגורם להצטברות/ תקיעות של לחות וחום, וחוסר הזנה של העור.
נגעים אלה רואים לרוב בקצוות הגוף או אזורים שבהם אספקת הדם נמוכה או שרמת הסוכר בדם גבוהה כמו מפרק הירך או העכוז. שני תנאים אלה מעודדים ויוצרים סביבה זיהומית. אזור הנגע יהיה לרוב  בצבע אדום, או סגול, עם מוגלה צהובה או נוזל צהוב (בהיר/ צלול) על פני העור. הנוזל הצהוב הבהיר משקף לנו כי הפצע אינו זיהומי והוא נוצר מלחץ על המקום. פצעים כאלה אפשר לראות במרפקים או בעכוז.
הטיפול ברפואה המערבית הוא מתן אינסולין ותרופות אחרות אשר תפקידם הוא להוריד את רמת הסוכר בדם.
בשביל לטפל בסימפטומים הנילווים צריכים לרוב לקחת עוד תרופות אשר מכבידות על העיכול והופכות את המחלה ליותר מורכבת ממה שהיא באמת.
המלצות לטיפול על פי הרפואה הסינית:
רוב המטופלים יבואו לקליניקה עם סימפטומים מעורבים, כלומר מספר מחממים יהיו מעורבים, חשוב שהטיפול יתמקד בסימפטומים הדומיננטים. הגמישות בטיפול בחולי סוכרת הוא חשובה.
חשוב שהמטופלים יטופלו כמעט כל יום או לפחות פעמיים שלוש בשבוע.
רצוי וניתן לשלב פורמולות צמחים סיניים בטיפול.
רצוי לשלב תזונה סינית מתאימה.
בואו לנסות ולטפל ברפואה המשלימה שווה לנסות!  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט