בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  סרטן אצל גברים שמנים
דף הבית >> הבלוג שלנו >> סרטן ורפואה סינית >> סרטן אצל גברים שמנים

הסיכוי להתפשטות סרטן הערמונית גבוה יותר בגברים עם משקל עודף

מאת ד"ר אולה קראסיק

 

ממחקר חדש אשר הוצג בכנס המדעי השנתי של האיגוד האורולוגי האמריקאי (American Urological Association 2011 Annual Scientific Meeting ) עולה כי הסיכוי להתפשטות סרטן הערמונית גבוה יותר בגברים עם משקל עודף והשמנת יתר. תוצאות אלה מתאימות לתוצאות של מחקרים קודמים אשר הדגימו כי במטופלים עם סרטן ערמונית תוצאות המחלה גרועות יותר בהנתן השמנת יתר.

 

במחקר זה התמקדו החוקרים ב-287 גברים בהם המחלה חזרה לאחר ניתוח כריתה מלאה של הערמונית (radical prostatectomy ) בשל אבחנה של סרטן הערמונית. כל הגברים טופלו ב-ADT (או androgen deprivation therapy ) במטרה להוריד את רמת הטסטוסטרון בגוף, אשר עשוי לעודד את גדילת תאי סרטן הערמונית.

 

ה-BMI (או body mass index ) הממוצע של הגברים במחקר זה היה 28.3, כאשר BMI של 18.5-24.9 נחשב תקין, של 25-30 נחשב כעודף משקל, ו-BMI מעל 30 נחשב להשמנת יתר. מתוך הגברים שהשתתפו במחקר, 35% היו עם השמנת יתר (BMI מעל 30), ו-42% היו עם עודף משקל (BMI בין 25-30), כלומ, סך של 77% היו עם משקל מעל המומלץ.

 

החוקרים עקבו אחר גברים אלה במשך תקופה ממוצעת של 52 חודשים לאחר הטיפול הנוסף, ומעל 6 שנים לאחר הניתוח. הם מצאו כי BMI גבוה יותר קשור בסיכון מוגבר להתפשטות הסרטן. הגיל הממוצע של הגברים עם המשקל העודף היה 65, בעוד שהגיל הממוצע של הגברים עם המשקל התקין היה 67. הסיכון של גברים עם עודף משקל להתפשטות הסרטן היה פי 3 מגברים במשקל תקין, ואילו הסיכון של גברים עם השמנת יתר היה פי 5. החוקרים מציינים כי סיבת קשר זה אינה ברורה, וכי יתכן והורמונים משחקים תפקיד, כמו גם תהליך דלקתי מתמשך הקשור בהשמנה והעשוי לעודד גדילת תאי סרטן.

 

תוצאות אלה מתאימות לתוצאות מחקר משנת 2007 ובו נמצא כי השמנת יתר מכפילה את הסיכון לתמותה מסרטן הערמונית בגברים עם אבחנה חדשה. החוקרים מציינים כי תוצאות מחקרים אלה תומכות בהמלצות הכלליות של הרופאים לשמירה על משקל בגדר הנורמה.

 

American Urological Association (AUA) 2011 Annual Scientific Meeting


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט