בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  סרטן בנשים מעשנות ולא מעשנות
דף הבית >> הבלוג שלנו >> סרטן ורפואה סינית >> סרטן בנשים מעשנות ולא מעשנות
 
בנשים שלא עישנו מעולם שכיחות מוגברת של  עודף-משקל, בהשוואה לנשים מעשנות
 
מאת ד"ר עמית עקירוב
 
ממחקר חדש שפורסם ב-British Medical Journal עולה כי בנשים שלא עישנו מעולם שכיחות מוגברת של עודף-משקל או השמנת-יתר, בהשוואה לנשים מעשנות, בעיקר בנשים עניות, והדבר מציב אותן בסיכון מוגבר לתמותה מוקדמת עקב מחלה קרדיווסקולארית ומחלות אחרות על-רקע השמנה.
 
לעישון השפעות המדכאות את התיאבון ונראה כי הירידה שחלה בשיעורי עישון בעשורים האחרונים תרמה ככל הנראה לעליה בעודף-משקל והשמנת-יתר.
 
החוקרים ביקשו לבחון את הקשר בין הגורמים לתמותה, מצב חברתי והשמנה בתת-קבוצה שכללה 3613 נשים ממחקר פרוספקטיבי, ארוך-טווח, שלא עישנו מעולם.
 
הנשים גויסו למחקר בין השנים 1972-1976, כאשר היו בגילאי 45-64 שנים והיו במעקב עד 28 שנים. מדגם המחקר המלא כלל למעלה מ-15,000 נשים וגברים.
 
המשתתפים דיווחו על תעסוקה נוכחית או קודמת; במקרים בהם הנשים לא עבדו, דווח על התעסוקה של בעליהן. כך סווגו הנשים לארבע קבוצות לפי תעסוקה: דרגה I, דרגה II, דרגה III מנואלית ודרגה III לא-מנואלית ודרגה IV ו-V. המשתתפות סווגו גם לפי מדד מסת הגוף (משקל תקין, עודף משקל, השמנה מתונה, השמנה חמורה).
 
43% מהנשים שלא עישנו מעולם סבלו מעודף-משקל, 14% היו בעלות השמנה מתונה ו-5% עם השמנה חמורה.
 
החוקרים השוו את מדדי מסת הגוף של אלו שלא עישנו מעולם עם המדדים ב-3590 נשים מעשנות בהווה. הם מצאו כי עודף משקל והשמנת-יתר היו נפוצים יותר בקרב נשים שלא עישנו מעולם, בהשוואה לנשים שעישנו בהווה, בכל קטגוריות התעסוקה, ובקרב אלו שלא עישנו מעולם ונשים מעשנות בקטגוריות התעסוקה הנמוכות ביותר.
מודעה:

במהלך 28 שנות המעקב, 1796 נשים (50%) מבין 3613 הנשים שלא עישנו מעולם, הלכו לעולמן. 51% ממקרי התמותה נבעו מסיבות קרדיווסקולאריות ו-27% ממחלות ממאירות.
 
בסה"כ, 39% ממקרי התמותה בנשים בקטגורית תעסוקה I ו-II, 47% בקטגוריה III לא-מנואלית, 56% בקטגוריה III מנואלית ו-54% בקטגוריות IV ו-V.
 
בהשוואה לקטגוריות התעסוקה הגבוהות יותר (דרגה I ו-II), שיעורי התמותה מכל-סיבה היו גבוהים יותר משליש בקטגורית תעסוקה III מנואלית (שיעור יחסי של 1.35) ודרגות IV ו-V (שיעור יחסי של 1.34).
 
שיעורי התמותה מכל-סיבה היו גבוהים יותר בקבוצות התעסוקה הנמוכות יותר, בעיקר בשל שיעור גבוה יותר של השמנת-יתר, כמו גם לחץ דם סיסטולי גבוה יותר ותפקוד ריאתי ירוד.
 
מהממצאים עולה כי הירידה בשיעור העישון עשויה להוות גורם חשוב במגפת ההשמנה.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט