בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  פסוריאזיס
דף הבית >> הבלוג שלנו >> פסוריאזיס
מהי פסוריאזיס – ספחת?
פסוריאזיס היא מחלת עור כרונית ששיעור החולים בה באוכלוסייה מגיע לכ- 2 עד 3 אחוזים. שמה גזור מן המילה היוונית psora = גרד. ברפואה הסינית נקראת המחלה bai bi = פריחה עם כתמים מכוסה קשקשים. וגם song pi xyam= קליפה של עץ המחט. וזה על שום הביטוי הקליני של הפסוריאזיס – רבדים סימטריים מורמים מעל העור, רובם אדומים ומכוסים בקשקש עבה לבן לעיתים עם גרד. המחלה איננה מדבקת.
מתי המחלה מופיעה ומתי היא תחלוף?
פסוריאזיס מופיעה במידה שווה בקרב גברים ונשים בטווח הגילאים 20 – 40 שנה בממוצע אך ניתן לראותה גם בילדים ובקשישים.
אחד ממאפייני הפסוריאזיס הוא שמהלך המחלה אינו ניתן לחיזוי כיוון שאין כללים להתנהגותה ולכן מכנים אותה ברפואה הסינית "המחלה החכמה".
מכיוון שקיים גם רקע גנטי במחלה אין לדעת מתי תחלוף והאם היא תחזור בשלב כלשהו בחיים. הטיפול ברפואה הסינית יקל בראש ובראשונה על התבטאות המחלה בעור – פחות אדמומיות וקשקשת, יקטין במידה משמעותית את התפרצויות המחלה ויזרז את מהלך ההחלמה של הגוף והעור ובכך ישפר בצורה משמעותית את איכות חיי המטופל.
מהם מאפייני המחלה?
·  תפרחת – בדרך כלל סימטרית של רבדים אדומים המכוסים קשקשת עבה לבנה. המקומות השכיחים ביותר הם הקרקפת, המרפקים והברכיים, אך המחלה יכולה להופיע גם במפשעה, בבתי השחי, אברי המין כפות הידיים הרגליים והציפורניים. הפריחה יכולה גם להופיע בצורות שונות ולכל צורה שם המתאר אותה. לדוגמא: פסוריאזיס טיפתית – הנראית כטיפות טיפות המפוזרות על החזה, הבטן והגב ומופיע בדרך כלל לאחר זיהום חיידקי חריף (דלקת גרון – חיידק הסטרפטוקוק) ופוגע בעיקר בילדים וצעירים.
·  עשרה עד עשרים אחוז מפתחים דלקות פרקים – פסוריאזיס ארטריטיס.
·  גרד – מופיע לעיתים לא אצל כולם, בדרך כלל כאשר מגרדים ומסירים את הקשקש מופיעות נקודות דימום.
·  אצל רוב החולים חלה החמרה בחורף והקלה בקיץ.
·  מתח נפשי בשל הפגיעה האסטתית במראה, המחלה מלווה כמעט תמיד במתח נפשי רב.
מה גורם למחלה?
 סיבת המחלה איננה ידועה עדיין אך קיימים מספר הסברים:
·  הרפואה הסינית – מכירה בגורמים התורשתיים ובפעילות יתר של מערכת החיסון בעור אך מאבחנת גם מצבי חוסר איזון פנימי פיסיולוגי ונפשי. הגורמות להחרפת המחלה ולהתפרצויות חוזרות. מצבי חוסר איזון אלו יכולים להתבטא בתסמונות שונות כגון הצטברות חום ולחות במערכת העיכול, מתח רב הפוגע בזרימה האנרגטית, זרימת הדם והזנת העור וכו'. אבחון וטיפול בחוסר איזון פנימי זה של הגוף והנפש יביא לזירוז תהליכי הריפוי והקלה משמעותית בתופעות המחלה.
·  גורמים תורשתיים – בכשני שלישים מהמקרים ידוע בוודאות על קשר גנטי וגם בשליש הנותר אין לשלול קשר זה מכיוון שלא תמיד ניתן לדעת מי מהדורות הקודמים סבל מפסוריאזיס, ומה גם שהחולים עצמם לא ידעו תמיד לייחס עור יבש במרפקים או בברכיים למחלת הפסוריאזיס.
·  תהליך דלקתי וריבוי כלי דם – בשכבת העור העמוקה המכונה דרמיס, ומכילה סיבי קולוגן, תאי-עור וכלי דם, תאי הדלקת וריבוי כלי הדם יוצרים את האדמומיות.
·  שגשוג מואץ של תאי קשקש – בשכבת העור החיצונית – אפידרמיס. באופן נורמלי תאי הקשקש מתחלפים אחת לחודש, בפסוריאזיס התהליך מתקצר לימים ספורים ונוצרת שכבת קשקשים לבנה עבה. מספר התאים העוברים חלוקה בעור פסוריאטי גדול פי 27 ממספרם בעור בריא.
·  מתח נפשי – כיום ידוע שמתח נפשי מחמיר את המחלה אצל 50% מהחולים בקירוב ויש הטוענים שמתח נפשי הוא שמביא לעיתים להתפרצות הראשונה של המחלה, הרפואה הסינית רואה בגוף ונפש יחידה אחת בלתי נפרדת ולכן הטיפול מיועד גם להרגעת הנפש והשבת האיזון הנפשי למטופל.
הטיפול ברפואה סינית – שינוי פנימי מביא לשינוי חיצוני
מטרת הטיפול : החזרת האיזון הפנימי הפיסי והנפשי למטופל, חיזוק תהליכי הריפוי בגוף וניקוי הגוף מהצטברויות חום ולחות הפוגעות בהזנה התקינה של העור, והקלה על הגרד. איזון זה יביא להקטנה בשטחי הפריחה ולהטבה במצב הפריחה הקיים, ימנע התפרצויות והתפשטות של המחלה וישפר את איכות חייו של המטופל.
הטיפול כולל ארבעה מרכיבים שכולם חשובים להצלחתו: טיפול בדיקור- אקופונקטורה, טיפול בצמחי מרפא, טיפול במשחות חיצוניות טבעיות ושינוי תזונתי + תוספי מזון.
·     טיפול בדיקור: קיימות נקודות דיקור בעלות השפעה טובה על העור הן בהורדת הפריחה והן בהורדת הגרד ובעיקר להחזרת האיזון לגוף. הנקודות מותאמות באופן אישי לאחר איבחון המטופל ברפואה הסינית. המטופל שוכב 20 דקות עם מחטי הדיקור (מחטים חד-פעמיות ללא שום חומר). אצל ילדים קטנים רק מכניסים ומוציאים מיידית את המחט. הטיפול איננו כואב ולמעשה משרה תחושת רוגע על המטופל. במחקר מערבי הוכח כי בזמן הדיקור משחרר הגוף אנדרופינים – משכך כאב טבעי של הגוף.  סדרת טיפולים  כוללת עשרה מפגשים אחת לשבוע או שבועיים בהתאם לקצב השיפור במטופל. כאשר קיימת בעייה כרונית וקשה לעיתים מבצעים מספר סדרות טיפולים. 
·     טיפול בצמחי מרפא: המטופל מקבל תערובת צמחי מרפא אשר הותאמה לו אישית לאחר איבחון ברפואה סינית. צמחי המרפא חשובים ביותר להורדת החום והלחות הפנימיים, והיובש והגרד מהעור. המטפל משנה את הרכב הצמחים מדי פעם בהתאם למצב המטופל.
·    קיימות מספר צורות לקיחה:
1.      צמחים לבישול וחליטה
2.      צמחים באבקה מרוכזת
3.      טינקטורות צמחים לשתייה
4.      צמחים בקפסולות
מינון הלקיחה בהתאם להוראות המטפל.
·     משחות חיצוניות טבעיות: משחות המשלבות צמחי מרפא סיניים להפחתת התהליך הדלקתי והגרד, בשילוב חומרים טבעיים המזינים את העור ומוסיפים לו לחות ושימון. כל אלה יביאו להקלה משמעותית באדמומיות ובקשקשת האופיינית לפריחת הפסוריאזיס.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט