בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  ציסטות בשדיים
דף הבית >> הבלוג שלנו >> סרטן ורפואה סינית >> ציסטות בשדיים
תאור כללי: ( במאמר זה אין התייחסות לגידולים ממאירים )   שדיים פוליציסטיות הינן שדיים עם גושים דמויי שקית וממולאים בנוזל המצויים בתוך השדיים. ייתכנו הבדלים בין השדיים כאשר באחד ייתכנו יותר מאשר בשני. התיאור הכללי של הגוש הינו עגול או אובאלי שגבולותיו ברורים. בתחושת מגע, הגוש מורגש כבלון מלא מים אך לעיתים תתכן תחושת גוש נוקשה.   הציסטות עלולות להיות כואבות ומדאיגות אולם ברוב המקרים הינו שפיר. תופעה זו אופיינית לנשים בגילאים 30-40 ונעלמת אחרי גיל המעבר, אולם עלולה להמשך עקב טיפול הורמונלי. הציסטות יכולות להיות חלק ממחלה פיברוציסטית. תתכנן החמרה בנפיחות ובכאבים לקראת סוף המחזור או בהריון.   הרפואה הסינית מציעה פתרונות חכמים ומנוסים לבעיה. בסוף הכתבה התייחסת סינית ופתרונות
מעבר לכך יש לנו הרכב צמחים סיני מאאד יעיל לסילוק ציסטות בשדיים

מ


פעילות רפואית
אנטי-בקטריאלי, אנטי-ויראלי, אנטי-פטרייתי, אנטי-סרטני, מחטא (חיצוני), ממריץ מרה, ממריץ\משפעל חיסון, מנקז לימפתי, מתמיר (אלטרטיבי), נוגד זיהום, נוגד גידולים ממאירים, נוגד חמצון, סופח.

התוויות
עיקריות:
גידולים ממאירים, מחלות ויראליות (טיפול), קונדילומות (HPV).

משניות: אבני מרה, גודש לימפתי, דלקת כיס\דרכי המרה, דלקת הערמונית, הליקובקטר פילורי, הרפס, זיהומים ודלקות במערכת הנשימה העליונה, זיהומים ודלקות במערכת הנשימה התחתונה, זיהומים אקוטיים במערכת העיכול, זיהומים ודלקות בדרכי השתן (אקוטי), חולשה חיסונית, יבלות (חיצוני), סרטן (תמיכה ומניעה), פינוי רעלים (דה-טוקסיפיקציה), פטרת בעור (חיצוני), פטרת וגינלית, פטרת וגינלית (חיצוני), פרונקלים וזיהומים תת-עוריים, ציסטות, קונדילומות (חיצוני), קנדידה רב-מערכתית, שפעת והצטננות, שרירנים ברחם (מיומות).
רגישות, תופעות לוואי, תגובות ביניים, התוויות נגד ורעילות
ידועים מספר מקרים של אלרגיה מקומית כתוצאה מחשיפה לצמח; תופעות לוואי נוספות כוללות רעילות לכבד, רעילות לכליות, המרצה של גידולים ואנמיה המוליטית אוטו-אימונית;
- רעילות לכבד: נטילת הצמח עלולה לגרום לפגיעה בכבד או לשיבושים בפעילותו. ה-FDA האמריקאי ערך בחינה של 18 מקרים אשר דווחו בין 1992 ל-1994. מתוכם, ב-13 מקרים נתגלו ראיות לרעילות בכבד. בעשרה מקרים המטופלים צרכו תה של הצמח בלבד וביתר המקרים השתמשו בתכשירים שכללו את הצמח לצד צמחים נוספים. התופעות נצפו בטווח של 3 עד 52 שבועות אחרי הנטילה ונפתרו בטווח של שבוע אחד עד 17 שבועות לאחר הפסקת השימוש. בארבעה מקרים נצפתה החמרה של התופעות לכלל שחמת. בשני מקרים נוספים הידרדר המצב לכלל אי ספיקת כבד והמטופלים נזקקו להשתלת כבד. בעקבות הדברים פרסם ה-FDA אזהרה בנוגע לשימוש בצמח. בחינה נוספת של חלק מהמקרים (Watt et al., 1994
) העלתה שכבר לפני השימוש בצמח סבלו המטופלים ממחלות כבד או מבעיות תפקודיות בו.
- רעילות לכליות: קיים דיווח בודד על אודות אישה בת 56 אשר צרכה 3-4 כוסות של תה מן הצמח במשך שלושה חודשים. האישה סבלה ממחלת כליות ומגידול ממאיר בכליה. חשוב לציין, כי עוד לפני נטילת הצמח סבלה האישה בעברה ממחלת כליות. מספר מחקרים אשר נערכו בבעלי-חיים (מינונים של 0.5%-1% מן הדיאטה הכוללת למשך שנה ויותר) הראו גם הם תופעות של רעילות לכליות.
- המרצת גידולים: במחקר בלתי מבוקר אשר נערך עם אנשים שסבלו מגידולים ממאירים נצפה מספר גדול של מקרים אשר בהם הייתה המרצה של הגידול. תוצאות דומות נצפו במחקרים אשר נערכו בבעלי-חיים במחקרים ניתנה התרכובת
NDGA, מהצמח, במינונים לא ידועים.
- אנמיה המוליטית אוטו-אימונית: נטילה של הצמח עלולה לגרום לתמונה סרולוגית אשר דומה לסינדרומים אוטו-אימוניים. במקרה אחד נצפתה תוצאה חיובית בבדיקת אנטי-גלובולין אשר נגרמה עקב הימצאות של נוגדנים מסוג -
IgG1.

אחת ההשערות בנוגע למנגנון הפעולה של הצמח מייחסת את השפעתו לנוכחותה בצמח של התרכובת
NDGA, שהיא בעלת פעילות נוגדת חמצון חזקה. לעתים, בעקבות שינויים מטבוליים ביולוגיים, התרכובת הופכת למחמצנת בעצמה ומייצרת רדיקלים חופשיים; רצוי לשלב את הצמח עם צמחים המגנים על הכבד (דוגמת גדילן מצוי או שכיזנדרה סינית); בעת נטילת הצמח רצוי לצמצם חשיפה לרעלנים או לרדיקלים חופשיים ולהגביר צריכת נוגדי חמצון, ירקות ופירות; יש להפסיק את השימוש בצמח אם מופיעים תסמינים כגון בחילה, חום, תשישות או צהבת; הצמח אסור לשימוש באנשים בעלי מחלות כליה, מחלות כבד או הפרעות תפקודיות בכבד (צהבת, שחמת וכו') או הסטוריה שכזו. מדד רעילות LD 50: בניסוי עם עכברים; תמצית עלי הצמח בריכוז 4:1; 4-10 גרם לכל קילו משקל.

הריון: הצמח אסור לשימוש בהריון.
הנקה: הצמח אסור לשימוש בהנקה.
  ציפרני חתול : זהו צמח ממשפחת הפואתיים הנפוץ בפרו ונחשב לאחד מן הצמחים המקובלים ביותר בשימוש ברפואה המסורתית של ארץ זו. ברפואת הצמחים המודרנית משמש הצמח בעיקר כממריץ חיסוני בעל עוצמת פעילות בינונית.
חלקי הצמח בשימוש רפואי
קליפת השורש והגזע.
פעילות רפואית
אנטי-בקטריאלי, אנטי-ויראלי, אנטי-פטרייתי, אנטי-סרטני, מוריד רמות סוכר בדם, ממריץ\משפעל חיסון, מתמיר (אלטרטיבי), נוגד דלקת, נוגד גידולים ממאירים, נוגד זיהום, נוגד חמצון.

   התוויות  עיקריות: גידולים ממאירים, מחלות ויראליות (טיפול).

משניות:
דלקת מפרקים ריאומטית (RA), דלקת ריאות, הרפס, זיהומים ודלקות בדרכי השתן (אקוטי), זיהומים ודלקות במערכת הנשימה העליונה, זיהומים ודלקות במערכת הנשימה התחתונה, חולשה חיסונית, יבלות ויראליות, יתר סוכר בדם, כיב פפטי (אולקוס), מחלת הנשיקה (מונונוקליאוזיס), סוכרת, סינוסיטיס, סרטן (תמיכה ומניעה), ציסטות,קונדילומות (HPV), קנדידה רב-מערכתית, שפעת והצטננות.
 
רגישות, תופעות לוואי, תגובות ביניים, התוויות נגד ורעילות

* הערה כללית: הרכיבים הפעילים אשר זוהו בצמח הם אלקלואידים מסוג oxindole alkaloids.
קיימים שני סוגים של אותם אלקלואידים השונים במבנם הכימי:
tetracyclic oxindole alkaloids, להלן TOA ו- pentcyclic oxindole alkaloids, להלן POA. התמציות התקניות הקיימות בשוק מתוקננות בדרך כלל לפי סוג אחד של האלקלואידים, ולכן עשירות יותר בו. לפיכך, הדיווח על תופעות הלוואי והתוויות הנגד יכול להשתנות בין שני סוגי התמציות. באשר לשימוש בתמצית הנוזלית, ניתן להניח שזאת תכיל משני סוגי האלקלואידים באופן המייצג את ריכוזם בצמח.

תופעות לוואי עשויות לכלול שלשול, עצירות וקשיי עיכול. תופעות אלה הן זמניות וחולפות לרוב מעצמן.
תמציות עשירות ב-
TOA עשויות לגרום לירידה בלחץ הדם ולשלשול; תמציות עשירות ב-POA עשויות לגרום לעלייה במספר תאי הדם הלבנים בדם. כמו כן, דווחו מקרים בהם נצפתה עלייה במספר תאי הדם האדומים בקרב חולי איידס. בנוסף נצפתה החמרה של אקנה קיים בקרב נשאי הנגיף HIV. במחקר קליני כפול-סמיות נמצא כי לתמצית הצמח, העשירה ב-POA, לא היו תופעות לוואי רבות יותר מאשר לתרופת דמה (פלצבו); קיים דיווח לפיו לקתה אישה בת 35 חולת זאבת (לופוס) בכשל חריף של תפקוד הכליות (עלייה ברמת הקריאטנין בדם מ 2.0 ל 3.6 מ"ג/דצ"ל) בעקבות שימוש בתמצית של הצמח. מצבה השתפר לאחר הפסקת השימוש. יש לציין כי אישה זו סבלה בעבר מאי ספיקת כליות בעקבות מחלתה; עקב השפעתו ההיפוגליקמית של הצמח יש לנקוט זהירות בקרב חולים הנוטלים תרופות להורדת רמות הסוכר בדם, ובפרט אינסולין. קיים חשש תיאורטי משילוב הצמח עם תרופות להורדת לחץ דם; יש לנקוט זהירות בשימוש בקרב הסובלים ממחלות אוטואימוניות.
מאמר נרחב אשר פורסם אודות הצמח מפרט טווח רחב של התוויות נגד ותגובות ביניים של הצמח. בין השאר כותב המחבר, כי הצמח אסור לשימוש בקרב חולים שעברו השתלת איברים או מיועדים לעבור השתלה כזו, לרבות עור, דם או מח עצם. כמו כן מזהיר הכותב מפני שילוב של הצמח עם חיסונים, עם טיפולים הורמונליים ועם אינסולין; קיימות ראיות ראשוניות המדגימות עיכוב של ציטוכרום
P-450 בתנאי מבחנה. אמנם אין עדיין ראיות קליניות התומכות בממצאים אלו, אולם יש לנקוט זהירות בשילוב הצמח עם תרופות המפורקות בגוף באמצעות מנגנון זה, כגון תרופות ממשפחת הבנזודיאזיפינים (תרופות הרגעה), תרופות למחלת האיידס דוגמת מעכבי פרוטזות ותרופות המדכאות את מערכת החיסון דוגמת cyclosporine. דרושים מחקרים נוספים על מנת לאשש או לסתור ממצאים אלו; מדד רעילות LD 50: בניסוי שנערך בחולדות באמצעות תמצית מימית, 126.8 גרם לכל קילו משקל. בניסוי שנערך בעכברים, באמצעות תמצית מימית (שהכילה 3.5% POA), יותר מ-16 גרם לכל קילו משקל.

הריון: הצמח אסור לשימוש במהלך תקופה זו. ברפואה המסורתית הפרואנית ידועה נטילה של מינונים גבוהים של הצמח כטיפול מונע הריון. מחקרים שנערכו בבעלי חיים הצביעו גם הם על השפעתו של הצמח כמונע הריון וכגורם להשפעות מזיקות על העובר.
הנקה: קיימים חילוקי דיעות בנושא עקב מחסור במידע אמין. גורמים רשמיים מציינים שימוש במהלך תקופה זו כהתוויית נגד, לעומת גורמים אחרים הגורסים כי הצמח מתאים לשימוש בתקופה זו , אולם יש לנקוט זהירות בשימוש.
 
 
    רפואה סינית:
לפי הרפואה הסינית, חומרי ההזנה של חלב האם מקורם בווסת החודשית. ניתן לראות זאת בכך שבזמן שהאם הטריה מניקה הוסת אינה סדירה ומעטה יחסית לתקופות בהן היא לא מניקה, בנוסף ישנן נשים רבות אשר מרגישות נפיחות בחזה לפני שהוסת מגיעה. לפי תפיסה זו, הזרימה החופשית של חומרי ההזנה דרך המרידיאנים השונים לכיוון החצוצרות, השחלות והרחם היא חיונית למניעת מחלות. אם ישנה איזו חסימה בדרך שבין החזה לרחם, עשויים להיתקע חומרים שונים בחזה וליצור גושים. זו גם הסיבה בגללה חשובה וסת חודשית במחזור חודשי סדיר.

גם למרידיאן הלב יש קשר חשוב למחזור החודשי, אם אנרגית יאנג הלב חזקה הזרימה של הדם בחזה תישמר וחומרי ההזנה ישלחו לכיוון הרחם, זה ימנע מהחומרים להישאר תקועים באזור החזה וכך לא יוצרו גושים, ציסטות או גידולים.
גם קור פנימי שהוא תופעה שכיחה אצל נשים עשוי לגרום לציסטות בחזה, הקור הפנימי גורם לתופעות כמו סלידה מקור, כפות ידיים ורגליים קרות שאנו מכירים אצל הרבה נשים. קור פנימי זה נובע לרוב מחולשה של אנרגית היאנג, לרוב בלב, אך לעיתים יכול לנבוע מסיבות שונות כמו וירוסים (אפילו שפעת) שהגוף לא לגמרי התגבר עליהם, או אכילה של מזונות קרים מדי. בגלל הקור הפנימי אין תנועה טובה של האנרגיה והדם בתוך הגוף וכך קל יותר לרעלים להצטבר לנו בתוך הדם ולגרום לדם להיות סמיך יותר ו"להיתקע" בצורה של גוש בחזה. ישנן נשים רבות שבשל הקור הפנימי יצרו תופעה הנקראת לחות, שהיא תוצר לוואי של מערכת עיכול חלשה הנובעת מהכנסת המזונות הקרים לגוף, הלחות הקרה הזו עלולה להתיישב בתוך החזה ואז נראה ציסטות עם נוזל בתוכן. רגשות וציסטות בחזה מעבר לסיבות הפיזיות שיכולות להוביל לציסטות בחזה. גם סיבות רגשיות משחקות תפקיד חשוב בבריאות חזה האישה
. ישנם מספר מרדיאנים המובילים אל החזה הכוללים את הכליות, קיבה, טחול, כבד ומעטפת הלב, לפי תיאורית 5 האלמנטים, רגשות כמו שמחה, כעס, חרדה, מלנכוליות, עצב ופחד משויכים לאיברים פנימיים שונים ולמרידיאנים שלהם, כל רגש בעוצמה מוגזמת יגרום לתגובה באיבר ובמרידיאן המשויכים לו, כלומר כל רגש מוגזם יערער את ההרמוניה של אנרגית המרידיאנים ויוביל לחסימות אנרגטיות בגוף ובנפש אותם אנו עשויים לראות בחזה. הרפואה הסינית מציעה דרך טבעית, בריאה ויעילה לטפל בהפרעות בחזה הכוללות גושים שפירים וציסטות, היא עושה זאת על ידי שחרור האנרגיה התקועה בחזה וחיזוק המרידיאן הגורם לתקיעות זו בחזה על מנת שהתופעה לא תחזור על עצמה.            
 
 

תאור כללי: ( במאמר זה אין התייחסות לגידולים ממאירים )   שדיים פוליציסטיות הינן שדיים עם גושים דמויי שקית וממולאים בנוזל המצויים בתוך השדיים. ייתכנו הבדלים בין השדיים כאשר באחד ייתכנו יותר מאשר בשני. התיאור הכללי של הגוש הינו עגול או אובאלי שגבולותיו ברורים. בתחושת מגע, הגוש מורגש כבלון מלא מים אך לעיתים תתכן תחושת גוש נוקשה.   הציסטות עלולות להיות כואבות ומדאיגות אולם ברוב המקרים הינו שפיר. תופעה זו אופיינית לנשים בגילאים 30-40 ונעלמת אחרי גיל המעבר, אולם עלולה להמשך עקב טיפול הורמונלי. הציסטות יכולות להיות חלק ממחלה פיברוציסטית. תתכנן החמרה בנפיחות ובכאבים לקראת סוף המחזור או בהריון.   הרפואה הסינית מציעה פתרונות חכמים ומנוסים לבעיה. בסוף הכתבה התייחסת סינית ופתרונות

מעבר לכך יש לנו הרכב צמחים סיני מאאד יעיל לסילוק ציסטות בשדיים


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט