בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  שיטות גמילה מעישון
דף הבית >> הבלוג שלנו >> שיטות גמילה מעישון
כל הדרכים אל הגמילהד''ר קרן לנדסמן |   
מניקוי אנרגטי ולייזר רך, דרך דיקור סיני ועד מכון אברהמסון ושיטת אלן קאר. בסוף מצליחים להיפרד מהסיגריה לתמיד. כל השיטות האלטרנטיביות להפסקת עישון. מחצית אחרונה בפרויקט השאיפה האחרונה
ד''ר קרן לנדסמן | 30/5/2008 9:01
אדם שמחליט להגיד שלום לסיגריות למשך שארית חייו ניצב בפני מגוון לא מבוטל של עזרים, שאמורים לצמצם את הסבל שבפרידה מהעישון. 

אפשר כמובן להיגמל ללא עזרה. פשוט לכבות את הסיגריה. אבל מחקרים הראו שהסיכוי להתמיד בתואר "לא מעשן" כעבור שנה עומדים על אחוזים מזעריים של 3-4 אחוז בלבד.
 
הכתבה הקודמת התמקדה בשיטות הקונבנציונליות לגמילה מסיגריות – תרופות, תחליפי ניקוטין וסדנאות לגמילה מעישון. הסקירה הנוכחית תעסוק בשיטות שמציעה הרפואה המשלימה.  


השיטה: דיקור סיני
מי מוכר וכמה עולה לנו: טיפול יחיד בדיקור סיני עולה בין 150 ל-250 ש"ח, בהתאם למטפל. ניתן להגיע לטיפולים בדיקור שמציעות קופות החולים, ובמקרה כזה התעריף משתנה בהתאם לקופה. בדרך כלל נהוג לבצע סדרה של כ-10 טיפולים.

מה עושים: בטיפול דוקרים נקודות ספציפיות הפזורות על פני מרידיאנים שונים. עקרון הטיפול דומה לזה שבטיפול רגיל בדיקור סיני, כלומר - הבאת הגוף לאיזון אנרגטי. הדיקור נעשה על ידי מחטים דקיקות, שכמעט ולא מורגשות.

אברהם פלד, מומחה לרפואה סינית ותזונה: "הטיפול לפי הרפואה הסינית מורכב מטיפול משולב של דיקור, שינוי תזונתי ופעילות גופנית, בנוסף לתמיכה נפשית (קואצ'ינג) ולעיתים אף ניתן להמליץ על שימוש בתחליפי ניקוטין לגמילה".

"הדיקור איננו גורם לגמילה מעישון, אלא עוזר להתמודד עם הרצון בסיגריות לאחר הגמילה. יש נקודות שמיועדות לגמילה מעישון, אלו הן נקודות שמיועדות לטיפול בהתמכרויות. מרידיאן הכבד קשור לסילוק רעלים מהגוף, ולכן דוקרים בנקודות שקשורות אליו. כמו כן דוקרים בנקודות הקשורות למרידיאן הריאות, הקשורות להכנסת אנרגיה לגוף ובעלות רכיב נפשי של הרגעה".

"השינוי התזונתי המומלץ למעשנים קשור להפחתת

כמות הקפאין והממריצים (כלומר, לאכול פחות קפה, שוקולד, קולה וכדומה), לצרוך רק פחמימות מלאות ולא ריקות, ולהרבות באכילת פירות וירקות.
יש חשיבות גדולה לפעילות גופנית כחלק מתהליך הגמילה מעישון, בין השאר בשל האנדורפינים המופרשים בזמן הפעילות הגופנית שמאפשרים לגוף להחליף את התחושה המתקבלת מעישון סיגריה בתחושה לאחר אימון גופני".

"השאלה המרכזית היא כמה האדם מוכן להקריב בשביל להפסיק לעשן. אין תרופת פלא, וחייבים גם להפטר מכל מה שקשור לסיגריות ולעשות עבודה עצמית אחרת מאד קשה להפסיק לעשן. חשוב לזכור שאדם שהפסיק לעשן עדיין נשאר מכור. זוהי התמודדות תמידית ואסור לוותר אפילו פעם אחת."


תופעות הלוואי: ייתכן מעט כאב או אדמומיות מקומית בנקודות הדקירה, שחולפים במהירות.
השיטה: פסיכואנרגטיקה (Psychoenergy)
מה עושים: הפסיכואנרגטיקה היא שיטה שמתמקדת במערך שדות האנרגיה של המוח ורמות ה"מיחשב" ("הפסיכו"), תוך לקיחה בחשבון של כלל הממדים וההיבטים - הגופניים, הנפשיים, הרגשיים, הקוגניטיביים, החברתיים, ובעיקר הפסיכו-אנרגטיים.

מהלך הטיפול כולל מתן הנחיות למטופל/ת (בתוך מצב ההרפיה) להתרכזות במנטרות והדמיות שונות, כאשר בו זמנית מבוצעות לחיצות ומניפולציות נקודתיות מדויקות על-פני נקודות ריאקטיביות, הממוקמות בעיקר באזורי הגולגולת ועצם הבריח (במקרים נדירים יבוצע בנוסף דיקור בנקודות אלה), זאת במקביל ל-
הנחת ידיים ליצירת מצבי "תברית", "פארה-חשמל" ו"חשמל אורגני". הטיפול נמשך כארבע פגישות.

תופעות לוואי:
אין.

שיעורי ההצלחה:
כ-75 אחוז מהאוכלוסיה מתאימים לקבל טיפול לפי שיטה זו, ומתוכם כתשעים אחוז נגמלים לחלוטין מהעישון - כך לפי טענת המטפלים.
השיטה: לייזר רך
מי מוכר וכמה עולה לנו: המחיר נע בין 1,500 ל-2,500 שקלים, תלוי בעוצמת ההתמכרות של המעשן. מאחורי השיטה עומד צבי פרידמן, פיזיותרפיסט שעובד עם לייזר כבר 15 שנה.

מה עושים: במהלך הטיפול מקרינים בלייזר רך נקודות הקשורות לגמילה מעישון. הטיפול אורך כשעה, ויש לעבור לפחות שניים-שלושה טיפולים בכדי שהשיטה תעבוד. פרידמן: "בניגוד ללייזר הרגיל המשמש לחיתוך, לייזר רך לא גורם לחימום האזור או לכאבים. השימוש הוא כמו בדיקור סיני, ומבוסס על נקודות דומות. לאחר שיחה עם המטופל, בודקים אותו במכשיר שבודק רמות CO באוויר הננשף מהריאות. בעזרת מכשיר זה ניתן לדעת האם האדם הוא מעשן כבד או בינוני, וכך להתאים לו את הטיפול המתאים".

"הטיפול הראשון אורך כשעה. לאחריו הניקוטין מופרש מהגוף דרך בלוטות הזעה והרוק. לאחר הטיפול הראשון האדם מרגיש רוגע, כתוצאה מהפרשת האנדורפינים. אחרי 24 שעות חוזרים על הטיפול, ואז מספקים למטופל רשימת דרכים להתמודד עם הגמילה. את שני הטיפולים האחרונים שומרים למקרה שהאדם יזדקק להם (אם הוא יגיע לנקודת משבר)".

תופעות הלוואי: לא ידועות.

שיעורי הצלחה: 80 אחוז, כך לפי המטפלים בשיטה.
השיטה: ניקוי אנרגטי של אברהמסון
מי מוכר וכמה עולה לנו: 1,800 ש"ח במכון אברהמסון, אשר מציע את השיטה הייחודית הזו לגמילה.

מה עושים: במהלך הטיפול ההילה עוברת ניקוי יסודי: נסרקות רמות שונות במכלול המערך החשמלי מגנטי, כמו גם איזון מרכזי-אנרגיה (צ'קרות) וקווי זרימה בתרשים האנושי (מרידיאנים). בנוסף, בטיפול משולב טיפול בגבישים. אנרגיות הגביש מוזרמות אל המטופל, ומחזקות את הטיפול.

אהוד אברהמסון, מייסד המכון: "הטיפול במכון אברהמסון מתבצע בדרך טבעית. הטיפול מתחיל בשיחה של כארבעים דקות, ולאחר מכן טיפול אישי של ניקוי אזורי ההתמכרות בהילה, שאורך כחצי שעה. הניקוי נעשה בעזרת שימוש באבני קריסטל, בהילינג ובעזרת העברת אנרגיה. הטיפול גורם למטופל להרגיש אדישות לסיגריות ברוב המקרים, ולעיתים אף לפתח דחיה מהן. לאחר שלושה ימים אנו מתקשרים אל המטופל ומוודאים שהוא אכן לא חזר לעשן. עם הזמן יש חזרה לעישון לעיתים, אך המטופלים יכולים לחזור לטיפולים נוספים, במידת הצורך".
תופעות הלוואי: אין
אחוז הצלחה: 80 עד 90 אחוז סיכוי להחזיק מעמד ללא סיגריות אחרי טיפול אחד למשך חצי שנה, כפי שנטען באתר של מכון אברהמסון.

השיטה: אלן קאר
מי מוכר וכמה עולה לנו: ספריו של אלן קאר והסדנאות לגמילה מעישון מוצעים בכל רחבי הארץ. הסדנא היא חד-פעמית, אורכת שש שעות במהלכה המעשנים עוברים פסיכותרפיה בשילוב עם דמיון מודרך.

תופעות הלוואי: אין

אחוז הצלחה: 90 אחוז לפי המפורסם באתר הישראלי של אלן קאר, 50 אחוז לאחר שלוש שנים.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט