בדיקת קורונה מהירה ומדוייקת,  |  הזמנת פריט שאינו באתר  |  סדנת הרזיה אישית  |  בעיות "נשיות"  |  Isatis Spray – טיפול סיני בגרון להקלה מיידית  |  הפרעות עיכול  |  ניקוי כבד  |  גמילה מעישון  |  תה ירוק
דף הבית >> הבלוג שלנו >> תה ירוק
לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט

תה סנצ'ה וסיבים ? מחקר

בלי לקצץ בקלוריות: איזה סוג תה מרזה ב-2 קילו?
 
 דיאטות קיצוניות אמנם עובדות לטווח קצר, אבל במחיר כבד של פגיעה בבריאות. מחקר חדש מוכיח ששתיית תה ירוק וצריכת סיבים מסייעת לרזות גם בתפריט המכיל 2,000 קלוריות
 
 
 
צילום: shutterstock

 

איך אפשר לרזות בלי לרעוב? בין כל דיאטות ה"קסם" שמבטיחים לנו חדשות לבקרים, רוב הדיאטנים ומומחי התזונה מסכימים כי קיצוץ קיצוני במספר הקלוריות הנצרכות עושה יותר נזק מתועלת.

 

הקילוגרמים שבתחילה נושלים במהירות עולים באותו הקצב, ואז כמובן קשה יותר הרבה לרזות שוב.

 

 

מחקר חדש שפורסם כעת בכתב העת המדעי British Journal of Nutrition מראה כי גם בהקפדה על תפריט הכולל 2,000-1,800 קלוריות ביום אפשר לרזות, והכל באמצעות הוספת סיבים תזונתיים לתפריט ושתייה של שלושה ספלי תה ירוק ביום.

 

במחקר השתתפו 30 מתנדבים הסובלים מעודף משקל קל. הנבדקים חולקו לשתי קבוצות, הראשונה שתתה במסגרת התפריט תה שחור ואילו הקבוצה השנייה שתתה תה ירוק וצרכה תוספת סיבים תזונתיים מסוג אינולין.

 

מלבד זאת, שתי הקבוצות קיבלו תפריט תזונה דומה הכולל שלוש ארוחות ביום.

 

לאחר שישה שבועות במחקר, הנבדקים בקבוצה ששתו תה רגיל לא הראו כל שינוי במשקלם, ואילו הנבדקים בקבוצת התה הירוק רזו בממוצע שני קילו. יתרה מכך, כמעט כל הירידה במשקל הייתה ממאגרי השומן של הנבדקים.

 

בעקבות הממצאים, ממליצים החוקרים על הוספת תה ירוק לתפריט היומי לצורך שמירה על משקל תקין ומניעת תחלואה נלווית.

לעמוד הפוסט

תה ירוק - ודיכאון

מאת ד"ר עמית עקירוב
  צריכה תדירה של תה ירוק מלווה בשכיחות נמוכה יותר של תסמינים דיכאוניים בקשישים, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו במהדורת דצמבר של American Journal of Clinical Nutrition.
  ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי לתה ירוק יתרונות רבים (למשל, תגובה נגד-דחק והשפעה אנטי-דלקתית) על בריאות האדם. למרות שייתכן ופונקציות אלו קשורות בהתפתחות והתקדמות תסמינים דיכאוניים, לא נערכו מחקרים להערכת הקשר בין צריכת תה ירוק ובין תסמינים דיכאוניים בקשישים.  
 מטרת המחקר הייתה לבחון את הקשר בין צריכת תה ירוק ובין תסמינים דיכאוניים ב-1058 מבוגרים יפנים, בגיל 70 ומעלה, שצרכו לעיתים קרובות תה ירוק. שאלון למילוי עצמי שימש להערכת צריכת תה ירוק. מדד Geriatric Depression Scale שימש להערכת תסמינים דיכאוניים, עם ערך סף של 11 נקודות המעיד על תסמינים דיכאוניים קלים וחמורים, וערך סף של 14 נקודות המעיד על תסמינים דיכאוניים חמורים. טיפול בנוגדי-דיכאון שימש גם כן כעדות לתסמינים דיכאוניים.  
 במדגם זה, 34.1% מהמשתתפים סבלו מתסמינים דיכאוניים קלים וחמורים, ו-20.2% סבלו מתסמינים דיכאוניים חמורים. בהשוואה לצריכה של כוס תה ירוק אחד ביום, או פחות, יחס הסיכויים לתסמינים דיכאוניים קלים וחמורים עמד על 0.96 עם צריכה של 2-3 כוסות תה ביום (95% CI = 0.66-1.42) ו-0.56 עם צריכה של 4 כוסות תה ירוק ביום, או יותר (95% CI = 0.39-0.81,  p=0.001), לאחר תקנון לערפלנים. קשרים דומים זוהו עם תסמינים דיכאוניים חמורים.
  החוקרים טוענים כי צריכת תה ירוק בתדירות גבוהה לוותה בשכיחות נמוכה יותר של תסמינים דיכאוניים בקשישים מהקהילה.
  מגבלות המחקר כוללות מבנה מחקר חתך, שאינו מאפשר לקבוע סיבתיות; אפשרות לערפלנים; העדר נתונים על מצבים פסיכיאטריים, תסמינים או טיפולים. בנוסף, המשתתפים היו פעילים ובריאים יותר, בהשוואה לאלו שלא נכללו במחקר, ומדד Geriatric Depression Scale לא נועד לקביעת אבחנה קלינית של אירועי דיכאון.
  החוקרים מסכמים וכותבים כי מהמחקר הנוכחי עולה קשר מובהק בין צריכה רבה של תה ירוק (כפי שנקבע לפי שאלון למילוי עצמי) ובין שכיחות נמוכה יותר של תסמינים דיכאוניים בקשישים מהקהילה. מכאן עולה האפשרות כי תה ירוק עשוי למנוע הופעת תסמינים דיכאוניים. החוקרים קוראים לערוך מחקרים נוספים בנושא.
  Am J Clin Nutr. 2009;90:1615-1622
לעמוד הפוסט

תה ירוק מסלק מיומות (שרירנים)

תמציות תה ירוק לטיפול בשרירנים של הרחם
(American Journal of Obstetrics and Gynecology
מאת ד"ר עמית עקירוב
03/02/2010
 
חוקרים מדווחים ב-American Journal of Obstetrics and Gynecology כי תמציות תה ירוק עשויות לסייע בטיפול בשרירנים של הרחם, הפרעה ששכיחותה עומדת על 25-30% מכלל הנשים בארה"ב.
 
ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי שרירנים של הרחם (ליומיומה), עשויים להביא לדמם נרתיקי משמעותי, עד אנמיה וחולשה.
 
החוקרים מצאו כי תמצית של תה ירוק עשויה להרוג את תאי השרירים במחקרים מעבדתיים, ולהקטין את גודל ומשקל השרירנים בעכברים.
 
במסגרת המחקר הוזרקו ל-20 עכברים תאי שרירנים. עשרה עכברים טופלו לאחר מכן ב-EGCG (Epigallocatechin Gallate) עם המים, ועשרה עכברים קיבלו מים רגילים. EGCG הוא פולי-פנול המצוי בתה ירוק, ונפוץ בירקות ופירות.
 
העכברים נותרו במעקב למשך עד 8 שבועות. הן לאחר 4 שבועות והן לאחר 8 שבועות טיפול, גדילת השרירנים הייתה קטנה יותר, לצד ירידה במשקלם. החוקרים מציינים כי בעכבר אחד בקבוצת EGCG לא זוהה גידול לאחר 8 שבועות טיפול.
 
במבחנים המעבדתיים עם תאי שרירנים מחולדות, תאים שטופלו ב-EGCF גדלו לאט יותר והיו קטנים יותר לאחר 48-72 שעות. EGCG עודד בנוסף תמותה של תאי שרירנים. החוקרים כותבים כי הם מעודדים מכך שמינון בינוני יחסית של EGCG שניתן במי שתייה הביא לירידה דרמטית וממושכת בגודל השרירנים עד 8 שבועות לאחר הטיפול.
 
החוקרים טוענים כי EGCG עשוי לסייע בעיקר בטיפול ארוך-טווח בנשים עם מעט שרירנים, במטרה לעצור את התקדמות הגידול ולמנוע התפתחות תסמינים חמורים, הדורשים ניתוח מג'ורי.
 
החוקרים מגייסים משתתפות לצורך מחקרים בבני אדם.
 
American Journal of Obstetrics and Gynecology
לעמוד הפוסט

תה ירוק "סנצ'ה"

תה "סנצ'ה" הנו זן של תה ירוק אשר משפר את חילוף החומרים בגוף, מנקה רעלים, לוחם בדלקות שונות ומסייע בהחלמה ממחלות קשות.
התה מיובא על ידינו מגרמניה , שם הנו מגודל בתנאים אורגניים ייחודיים המבטיחים איכותו הגבוהה.
 
משמאל ישראל בהשתלמות תה ירוק בסרילנקה
 
 
אנו משתמשים עם זן "סנצ'ה" של התה הירוק , בין השאר, כעזר להורדה במשקל.
שימוש נאות בתה "סנצ'ה" יעזור בניקוי הכבד משומנים מיותרים, סילוק חומרי פסולת ממערכת העיכול ומזהמים ממערכת השתן.
בכתבה בהמשך אעמוד על ההסבר "מהו תה?" לאלו החושבים כי כל צמח במים חמים הנו תה......

 
 
משמאל ישראל בהשתלמות תה ירוק בסרילנקה
 
 

מהו תה?

המשקה הנצרך בעולם, מלבד מים כמובן, הוא התה. סיבוב קצר בחנות ממוצעת בחיפוש אחר תה, עלול לגרום לתסכול עקב שפע ההיצע המונח על המדפים: תה ירוק, תה שחור, יפני, טיבטי, סיני, ו"תה" צמחים. מבולבלים? בשורות הבאות ננסה לעזור לכם מעט להתמצא ברזי התה.
התגלה בטעות
כמו כל המצאה גאונית, גם התה התגלה באופן מקרי. האגדה מספרת שלפני כ- 5000 שנה, קיסר סיני אהוב ובעל שיעור קומה, הבין שכדי להגן על בריאות נתיניו חשוב להרתיח את מי השתייה. באחד מטיוליו בממלכתו עצרה שיירתו למנוחת צהריים. לפתע נחתו מספר עלים משיח סמוך לתוך סיר בו הורתחו מים לשתייה. הקיסר הסתקרן וטעם את המים המהבילים שנצבעו בחום, וחש תחושה מרעננת ומרגיעה. מאותם צהריים עבר התה תלאות וגלגולים שונים, עד שמצא את מקומו על המדף בכל מרכול.
בתחילה הופץ התה על-ידי אנשי הדת בסין וביפן, שהאמינו שסגולותיו טובות למדיטציה. התה הפך לתרבות בפני עצמה, וביפן עדיין נוהגים לבצע טקס המחייב שתיית תה בתפאורה מסויימת ובכללים קפדניים.
במאה ה- 17 הגיע התה לאירופה, אולם בגלל מחירו הגבוה הוא אומץ על-ידי המעמדות העשירים בלבד. רק מאוחר יותר הפך התה למשקה עממי.
תה שחור, תה ירוק
השיח ממנו מפיקים את כל סוגי התה הידועים הוא שיח הקמליה (camellia sinesis). השיח יכול לצמוח לגובה של כמעט 30 מטר, אך על-מנת להקל על הקטיף ולשמור על איכות העלים, מקפידים המגדלים על גובה מקסימלי של מטר אחד. לשיח התה עלים קשיחים ומבריקים, ואיכותו תלויה בתנאי גידולו, ממש כמו יין. את עלי התה מגדלים ביותר מ- 300 מדינות בעולם, אולם האיכותיים שבהם מגיעים מסרי-לנקה ומהודו. רוב סוגי התה הם תערובות של זנים שונים של צמח הקמליה.
קיימים שלושה סוגי תה עיקריים: התה השחור, התה הירוק ותה אולונג.
התה השחור,הנפוץ ביותר, הוא צמח הקמליה אשר עבר התססה (חימצון) במשך מספר שעות, והוא בעל טעם וארומה חזקים. ניתן להוסיף לו טעמי פירות או שמנים. תה ה"ארל גריי" המפורסם, הוא למעשה תה שחור שהוסיפו לו שמן ברגמוט (סוג של עץ הדר). סר ארל גריי, ראש ממשלת אנגליה בימיו של המלך ויליאם ה- 4, קיבל את הנוסחה הזאת מסין, ומאז נקרא התה על שמו. קרוב ל- 90% מהתה הנצרך בעולם הוא תה שחור.
התה הירוק הוא צמח קמליה שלא עבר חימצון, אלא הורתח מיד לאחר הקטיף. טעמו מעודן יותר וצבעו ירוק/זהוב. תה זה צובר פופולריות בעולם, אך הוא מהווה עדיין פחות מ- 10% מצריכת התה בעולם.
תה האולונג הוא תערובת בין התה הירוק והשחור ונפוץ מאוד בסין. חלקו עובר חימצון וחלקו לא, ועל כן הוא עדין יותר בצבעו וטעמו מהתה השחור, אך חזק יותר מהירוק.

האם תה ירוק מרזה?

לאחרונה נפוצה הידיעה כי תה ירוק יכול לסייע בירידה במשקל וחברות מסוימות כבר "פיתחו" דיאטות המבוססות על תה ירוק. מה עומד מאחורי מידע זה? התה הירוק מכיל שני חומרים שהמפגש ביניהם גורם להמרצת קצב חילוף החומרים בגוף. הצירוף של קפאין עם הפוליפנולים הקרויים CATECHINS המצויים בעלי התה הירוק הוא הגורם לתהליך זה. שני החומרים הללו מאיצים את הפעילות הסימפטטית במערכת העצבים המרכזית וגורמים להעלאת רמתו של ההורמון נוראדרנלין, המעלה את קצב חילוף החומרים בגוף. מחקר שבדק זאת הופיע בעיתון שעסק בהשמנה ומכאן היתה הדרך פתוחה ל"פיתוח" תאוריית "דיאטת התה הירוק". האמת היא שעדיין לא ידוע באיזו מידה הדבר משמעותי לאדם והאם אכן מסייע התה הירוק בירידה במשקל. בכל מקרה, חשוב להדגיש, כי האצת הפעילות הסימפטטית במערכת העצבים המרכזית עלולה לגרום גם לעליה בלחץ דם ולתופעות אחרות שאינן כה "סימפטיות". המסקנה: המחקר המדעי אכן קבע, כי התה הירוק יכול להעלות את קצב חילוף החומרים בגוף.,ולכן לסייע בהרזיה.

תה צמחים?

משקה הנקרא בטעות "תה צמחים", אינו תה. זוהי תערובת של עלים, קליפות, זרעים, פירות ושורשים של צמחים שונים. לצמחים אלה סגולות מרפא שונות, אך שימוש נרחב בהם אינו נטול סכנות. צמחי מרפא הם עולם עצום של מידע, ביניהם צמחים מועילים וצמחים רעילים. רצוי להיוועץ במטפלים המתמחים בתחום, כדי להימנע מנזקים העלולים להיגרם משימוש לא זהיר בצמחים. "תה" צמחים תמים עלול להכיל חומרים משלשלים, משתנים, מתכות רעילות וחומרים המעלים לחץ דם.
סגולותיו של התה הירוק מיוחסות לפוליפנולים, חומרים הנמצאים בו בריכוז גבוה (כ- 40%). אלה חומרים נוגדי חימצון שנועדו להגן על הצמח מפגעים שונים, והאדם רתם אותם לתועלתו. חומרים נוגדי חימצון עוזרים במניעת נזקים הנגרמים מחמצן, כמו פגיעה בתאים, כתוצאה מזיהום אוויר והזדקנות. לפוליפנולים אפקטיביות רבה, עד פי 30 מאשר לוויטמינים נוגדי חימצון (כמו C, E ו- A). התה הירוק עשיר מאוד בפוליפנולים הקרויים CATECHINS להם מייחסים חשיבות גדולה בהקטנת הסיכון של מחלות לב (ע"י הקטנת חמצונו של הכולסטרול ה"רע") וכן עיכוב תהליכי סרטן שונים (סרטן הריאות, השד, הקיבה וכו').
תהליך המחקר המנסה למצוא את המנגנון "נוגד הסרטן" של התה נמצא בעיצומו וחוקרים במקומות שונים בעולם שוקדים על הבנת התהליך.
בתהליך הפקתו של התה השחור נפגעים הפוליפנולים ולכן הוא עני באותן תרכובות, ויעילותו פחותה בהרבה. בתה נמצאים גם ויטמינים מסוג K, B6, B1, וחומצה פולית, בנוסף למינרלים כמו סידן, מגנזיום, ברזל ואבץ. שתיית 2-3 כוסות תה ביום, מספקת כ- 9% מהצריכה היומית המומלצת של ויטמין B1, 25% מצריכת ויטמין B2, 6% מויטמין B6, 16% סידן, ו- 10% חומצה פולית. אך בתה ישנם חומרים נוספים, פחות חביבים, ממשפחת האלקלואידים, והם: קפאין, תאוברומין ותאופילין, המהווים כ- 4% מהרכבו. הקפאין והתאופילין מעוררים את מערכת העצבים המרכזית, מרחיבים את הסמפונות ומשתנים (מעלים את יצור השתן). ככל שעלי התה מותססים יותר, כך עולה תכולת הקפאין. לפיכך, תה ירוק מכיל פחות קפאין מאשר תה שחור. תה שחור מכיל 2/3 מכמות הקפאין של הקפה. ובתה ירוק נטול קפאין ישנן שאריות של קפאין (3%-10% מכמות הקפאין בתה רגיל). חשוב לציין, כי תהליך הוצאת הקפאין מעלי התה הוא תהליך כימי ונשאלת השאלה: מה מזיק יותר - הקפאין או התהליך הכימי בהוצאתו מהמוצר? בנוסף נזכיר, כי ככל שמבשלים או משרים את התה זמן ארוך יותר, יותר קפאין עובר למים.

אז כמה לשתות?

מכיוון שהמחקר המדעי בעיצומו, ואין עדיין מסקנות סופיות והמלצות מדוייקות לגבי כמות התה שכדאי לצרוך, נראה ששתיית 2-5 כוסות תה ליום, מאפשרת ליהנות מיתרונותיו הבריאותיים של התה, בלי להעמיס על גופנו יותר מידי קפאין וחומרים מזיקים אחרים.

תה ירוק מונע דלקת מפרקים
חשבתם שתה ירוק טוב לבריאות? עכשיו תדעו. מחקר חדש מגלה
תה ירוק יש שני מרכיבים, אפיגאלוקאצין גאלאט ואפיקאטצין גאלאט, שיכולים לעזור במניעת דלקת מפרקים ניוונית (ארתריטיס) על ידי חסימת האנזים שהורס את הסחוס. כך עולה ממחקר שנערך באוניברסיטת שפילד.בנוסף, תה ירוק עשוי למנוע מחלות שונות. "בדיקות המעבדה הראו את היתרונות שבצריכה שוטפת של תה ירוק", אומר החוקר, ד"ר דייוויד באטל. "אם כבר נגרם נזק למפרקים, ייתכן שהוא לא יועיל; אך אם שותים אותו במהלך עשרות שנים, זה ישתלם לבסוף". "בדגימות מבחנה שערכנו, שמחקות את המתרחש במפרקים, מצאנו שה-EGCG מגן מפני הריסת הסחוס. בבדיקות אחרות נמצא שאותו מרכיב מפחית נפיחות וכאבי מפרקים. אך יש לערוך בדיקות נוספות על בני אדם", אומר ד"ר באטל תה ירוק מונע דלקת מפרקים
תה ירוק מונע השמנה [30-10-2003]
לתמצית אתנולית של תה ירוק יש פעילות מעכבת ליפאזות ופעילות מגבירה טרמוגנזה (מבלי להאיץ את קצב הלב), שתי הפעילויות מקדמות הרזייה. בניסוי במשך 3 חודשים עם 70 מטופלים עם BMI בין 25-32 שקיבלו תמצית תה ירוק (סה"כ 270 מ"ג epigallocatechin gallate) נמצא שאכן מקבלי תמצית התה הירוק הפחיתו 4.6% ממשקלם

תה ירוק מפחית את הסיכון לסרטן הפרוסטטה
לפי מחקר שהוצג בכנס של האגודה האמריקאית למחקר סרטן עולה, כי צריכה של קטכינים בתה ירוק (GTC) דרך הפה, יכולה למנוע את ההתפתחות של סרטן הפרוסטטה, בגברים עם נאופלזיה אינטר-אפיתליאלית (PIN) בדרגה גבוהה.

במחקר השתתפו 62 גברים עם PIN בדרגה גבוהה. מתוך הנבדקים, 32 טופלו ב- GTC ו- 30 טופלו בפלצבו.

נמצא כי אחרי שנה של טיפול, רק מטופל אחד (3%) מתוך קבוצת הטיפול פיתח סרטן פרוסטטה, לעומת 9 מטופלים (30%) בקבוצת הביקורת. ערכי ה- PSA הכוללים לא היו שונים משמעותית בין שתי קבוצות הטיפול, כנראה בגלל שונות גדולה בין המטופלים, מלבד אחרי 9 חודשים של טיפול, כאשר בזרוע הטיפול היתה ירידה של 17% ברמות ה- PSA.

לפי החוקרים, PIN בדרגה גבוהה מתקדם לסרטן פרוסטטה תוך שנה בכ- 30% מהגברים, וגברים עם PIN בדרגה גבוהה לא מקבלים טיפול. החוקרים טוענים, כי ייתכן ו- GTC יכול לשמש כטיפול בגברים אלו.


מיניאלי, ישראל . מומחה לרפואה סינית.
בית מרקחת : העליה 11 , תא;
מרפאות: בית אל-על, חדר 617, בן יהודה 32, ת"א;
טל: 03-6397777 . פקס: 03-6397778 . אישי: 0587999565
e-MAIL: doc.miniely@gmail.com
לעמוד הפוסט

תה ירוק נגד סרטן

 
 
תה ירוק - תקווה לחולי לויקומיה לימפוציטית כרונית  [21-12-2005]
רופאים במרפאות מאיו ברוצ'סטר הבחינו בשיפור במצבם של ארבעה חולי לויקומיה לימפוציטית כרונית - CLL, שהחלו בצריכת תה ירוק (בשתייה ובתמציות) על דעת עצמם. החולים עשו כן, לאחר שלמדו מהתקשורת על מחקר מעבדה בו הראו החוקרים כי אחד ממרכיבי התה מצליח לקטול תאים סרטניים (במבחנה). המחקר המקורי הראה כי לאנטיאוקסידנט EGCG הנמצא בתה ירוק יכולת לקטול תאים סרטניים שנלקחו מחולי LCC.
לויקומיה לימפוציטית כרונית - LCC, מתאפיינת בדרך כלל בהתפתחות איטית יחסית בקרב אנשים מבוגרים.
בשלושה מבין ארבעת החולים אובחנה בבירור נסיגה של המחלה בעוד אצל החולה הרביעית חל שיפור בכדוריות הדם הלבנות אולם לא אובחן שיפור דומה במצבה הכללי.
החוקרים, שהחלו בינתיים במחקר קליני סדור בנושא, מציינים כי ארבעת המקרים אינם יכולים לשמש עדיין הוכחה לקשר מובהק בין צריכת תה ירוק לשיפור במצב חולי LCC, אולם הם מקווים שהמחקר אותו הם מנהלים בימים אלה יראה זאת.
Leukemia Research, online December 1, 2005
לעמוד הפוסט

הרזיה,חיסון וניקוי רעלים

 
חליטת תה   סנצ'ה 
פעילות עיקרית :  *
מעודד הרזיה,   מוריד רמות שומנים\כולסטרול בדם,    
 ממריץ ייצור מרה והפרשתהנוגד עווית.
 מרגיע, משפר מצב רוח ,   מעורר,
 אנטי-סרטני - נוגד גידולים ממאירים,
ממריץ קיבה,  משקם עיכול ומחסל הליקובקטר פילורי
 ממריץ עצבימעורר,
 מצמת, נוגד חמצון.
משתן נפחי,
משפר זרימת דם בלב.
מונע השפעות מזיקות של קרינת שמש על העור
עוזר בכאבי פרקים
מתקן נזקי עישון
מינון:חמש פעמים ביום חצי כפית לכוס מים רותחים, לחכות שיפשיר.


*Refrences
1.     Rietveld A, Wiseman S.J Nutr. 2003 Oct;133(10):3285S-3292S.
2. SunCL et al. Carcinogenesis. 2002 Sep;23(9):1497-503.
3. Inoue M et al (2001) Cancer Lett. 167(2):175.
4. Setiawan V et al (2001) Int. J. Cancer 92(4):600.
5. Elmets CA et al. J Am Acad Dermatol. 2001 Mar;44(3):425-32.
6. Tokunaga S et al. Ann Epidemiol. 2002 Apr;12(3):157-65.
7. Geleijse J et al (2002) Am. J. Clin. Nutr. 75(5):880.
8. Yee Y et al (2002) J. Gastro. Hepatol. 17(5):552.
2.     1. Atherosclerosis. 2004 Apr;173(2):203-10.
2. Pharmacol Res. 2000 Oct;42(4):361-71.
3. Agents Actions. 1994 Oct;42(3-4):114-7.
4. Planta Med. 1999 Mar;65(2):178-9.
5. Planta Med. 1991 Apr;57(2):110-5.
6. Fitoterapia. 1976;4:175.
לעמוד הפוסט
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 צור קשר | מפת האתר  | תקנון האתר

* תוספי התזונה שבאתר זה אינם מיועדים לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעת מחלות, ואין לראות בכתוב בפרסום זה כייחוס של סגולות אלו לתוספי תזונה אלו ואינם מהווים תחליף לטיפול רפואי כל שהוא. כל המידע שנרשם באתר זה נלקח מסיפרות מקצועית ברפואה הסינית ומסתמך על נסיון עתיר שנים  
הן בעולם והן במרפאתינו.
 

 

מנוהל על ידי marcomonline הקמת עסקים באינטרנט